EN|RU|UK
 Суспільство
  9991  38

 Центр досліджень визвольного руху та Архів СБУ оприлюднили свідчення про трагедію в Бабиному Яру, зібрані КДБ

Опубліковані матеріали унікальні тим, що свідки та очевидці подій розповідають про вересневі дні 1941 року.

Зібрані КДБ 36 свідчень киян про події 29-30 вересня 1941 року розмістили на сайті Центру досліджень визвольного руху, передає Цензор.НЕТ.

В Інституті нацпам'яті нагадують, що у вересні 1941 року на вулицях Києва розклеїли оголошення, які пропонували всім євреям з'явитися о 8 ранку 29 числа на перетин Мельникової та Доктерівської (насправді Дегтярівська, але назву подано з помилкою) вулиць.

На це перехрестя з раннього ранку потоками йшли люди, там об'єднувалися й вирушали повз будівлю заводу "Артем" і сучасної станції метро "Лук'янівська" вулицею Мельникова в напрямку єврейського кладовища.

Перші страшні здогади з'являлися на підході до повороту на вулицю Дорогожицьку. Тут стояли дротяні загородження, протитанкові "їжаки", мішки з піском та озброєні люди. Далі киян, які проводжали своїх єврейських друзів, чи сусідів - не пускали.

"Оприлюднена колекція документів - це важлива частина справи №48 з матеріалами про розслідування масових знищень людей у Бабиному Яру в дні нацистської окупації в місті Києві, яка була сформована у 1980 році та зберігається зараз в Архіві СБУ", - розповідає директор Архіву Андрій Когут.

Він зазначає, що опубліковані матеріали унікальні тим, що свідки та очевидці подій розповідають про вересневі дні 1941 року. "Також подано копії свідчень про Сирецький концтабір СД, що розташовувався неподалік Бабиного Яру, та про те, як у 1943 році нацисти намагалися приховати свій злочин - почали викопувати останки розстріляних та спалювати їх", - резюмує Когут.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088847
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору