EN|RU|UK
 Економіка, За кордоном
  20165  232

 США можуть влаштувати морську блокаду Росії на Близькому Сході, - міністр внутрішніх справ Зінке

За необхідності Військово-морські сили США можуть влаштувати морську блокаду Росії, щоб перешкодити їй отримати контроль над поставками енергоносіїв на Близькому Сході так, як вона вже зробила в Європі.

Как передает Цензор.НЕТ, про це, як пише  Washington Examiner, Міністр внутрішніх справ США Райн Зінке заявив у п'ятницю, 28 вересня, виступаючи в Піттсбурзі на одному із заходів організації Consumer Energy Alliance.

"У США є можливість - завдяки нашим ВМС - гарантувати, що морські шляхи сполучення будуть залишатися відкритими, і в разі потреби заблокувати їх ... щоб їхні енергоносії не потрапили на ринок", - сказав Зінке.

Як наголошується, він приїхав на цей захід, щоб пояснити, чому технологія гідравлічного розриву або фрекінгу і сланцевий бум в енергетиці дав США перевагу перед їхніми конкурентами, Росією й Іраном, зменшивши залежність Америки від іноземних джерел енергії.

"Росія - це поні з одним трюком, - сказав Зінке, пояснивши, що економіка РФ залежить від її здатності продавати енергоресурси. - Гадаю, причина, за якою вони прийшли на Близький Схід, - бажання торгувати енергоресурсами так само, як вони роблять це в Східній Європі".

Як пише видання, адміністрація Трампа активно протестує проти реалізації російських енергетичних проектів, таких як будівництво газопроводу "Північний потік-2", бо  в разі їх успішної реалізації Росія збільшить свій вплив в Європі. Президент Трамп хоче, щоб Євросоюз купував більше американського природного газу, щоб диверсифікувати енергопостачання цього континенту, знизивши його залежність від Росії.

Цього тижня міністр енергетики Рік Перрі вкотре повторив, що США все ще розглядають варіант введення санкцій проти "Північного потоку-2", які будуть застосовані в тому разі, якщо Росія  поведеться зі своїми європейськими покупцями неналежним чином.

За словами Зінке, ситуація з Іраном дуже схожа на ситуацію з Росією. "З точки зору національної безпеки, як ми збираємося поводитися щодо Ірану? - запитав Зінке. - Існує два варіанти".

"Є військовий варіант, яким я вважав за краще б не користуватися. І є економічний варіант, - додав він. - Економічний варіант щодо Ірану і Росії, по суті, полягає в тому, щоб чинити тиск і витісняти їх енергоресурси".

"Ми здатні це зробити, бо США - це найбільший виробник нафти і газу", - підсумував Зінке.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088795
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору