EN|RU|UK
 За кордоном
  7178  20

 До вбивства російських журналістів у Африці може бути причетна ПВК "Патріот", - "Дождь"

До вбивства російських журналістів у Центральноафриканській Республіці, серед яких був Орхан Джемаль, може бути причетна діюча там приватна військова компанія "Патріот".

Як передає Цензор.НЕТ, про це "Дождю" повідомили відразу кілька джерел: офіцер Міноборони, боєць цієї ПВК і ветеран спецслужб, знайомий з одним з її співробітників.

Можливим мотивом співрозмовники вважають розслідування поставок на африканський континент російської зброї, яке вів Орхан Джемаль.

Версію про "російський слід" відпрацьовує слідча група Михайла Ходорковського. Джерела групи повідомляли, що 30 липня злочинці чекали на дорозі саме автомобіль з журналістами і там же бачили машину "з трьома озброєними білими людьми".

"Так, у нас є докази, які показують, що люди європейської зовнішності, яких місцеві впізнали саме як росіян (а мене всі запевняють, що місцеві жителі легко відрізнять французів від росіян), були помічені в тому самому місці приблизно в той самий час" , - підтвердив Ходорковський.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Знімальна група убитого в ЦАР журналіста Джемаля готувала репортаж про ПВК "Вагнер" та золоті копальні, які розробляла Росія

Ветеран російських спецслужб, знайомий з одним із членів групи, яка, як він стверджує, брала участь у вбивстві журналістів, розповів свою версію подій.

За його даними, вбивць було троє, їх підтримували ще дві команди - групи забезпечення і прикриття. Спочатку, за його словами, їм поставили "завдання з ліквідації", а вже потім - з інсценування нападу місцевих грабіжників.

"Тому виникли "люди в тюрбанах", які грабують журналістів заради їх фотоапаратів і відеокамер. Людей перевезли з одного місця на інше, розбили скло, показали сліди боротьби", - стверджує співрозмовник. Усі три команди, за його словами, "були виділені зі складу ПВК "Патріот".

Версію про причетність "Патріота" до загибелі журналістів "Дождя" підтвердили, не уточнюючи подробиць, офіцер Міноборони, що інформував про російську присутність в ЦАР, а також співробітник самої ПВК.

За версією співробітника "Патріота" і знайомого одного з членів групи, мотивом для вбивства журналістів могло стати розслідування Джемаля з приводу поставок неврахованої зброї з Росії в ЦАР.

"Дождь розповів про існування "Патріота" в липні, коли ця ПВК воювала в Сирії. Інформацію про неї підтвердили співрозмовник на ринку охоронних послуг, офіцер Міноборони і представники ветеранських організацій. Генерал-полковник у відставці Леонід Івашов розповів, що "Патріот" формується в зокрема з кадрових російських військовослужбовців.

Судячи за даними співрозмовників "Дождя", в Міноборони, ФСБ, ветеранських структурах і серед найманців, ПВК "Вагнера" ​​втрачає вплив; їй на зміну приходять нові військові компанії, головна з яких - "Патріот".

 У"Центрі управління розслідуваннями", для якого журналісти знімали фільм про "Вагнера", перед поїздкою обговорювали, що контроль над Африкою отримують нові ПВК. Судячи з червневого листування з Орханом Джемалем, яке надало "Дождю" джерело в колишньому ЦУР, журналіст розумів, що центр Африки зараз контролює не "Вагнер".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088737
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору