EN|RU|UK
 Політика України
  23773  124
Матеріали за темою:

 Константинополь оприлюднив історичне дослідження, що доводить право Вселенського патріархату надати Україні автокефалію

Вселенський патріарх має право і зобов'язаний "виявляти материнську турботу" про церкви в Україні "у кожному випадку, коли вважатиме за потрібне".

Про це йдеться в дослідженні грецьких і російських учених, що мали доступ до оригінальних текстів архіву Константинополя, опублікованому виданням Orthodoxia.info, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Гордон.

"Вселенський патріархат вважає доречним нагадати всю історичну і канонічну правду про взаємини Константинопольської церкви з церквою України, про що свідчать збережені офіційні документи, які, на жаль, або ігнорують, або свідомо приховують зі зрозумілих міркувань", – ідеться в передмові до дослідження.

У ньому зазначено, що Вселенський патріархат ніколи не передавав Київської митрополії, на основі якої виникла Українська православна церква, у канонічну територію Московського патріархату. Так у документі доводять право Вселенського патріарха надати автокефалію православній церкві в Україні.

Зазначають, що право хіротонії (висвячення в одну зі ступенів священства священиків) було надано Москві "з фінансових причин" і "мало тимчасовий характер".

У такий спосіб у Константинополі відреагували на обвинувачення Московської патріархії проти Вселенського патріархату в "незаконному вторгненні на її канонічну територію". 

Дослідження, у якому наводять дані з церковних архівів із часів хрещення Київської Русі, проводили за підтримки освітнього фонду банку National Bank of Greece. У 29-сторінковому документі наведено аргументацію Константинополя, за допомогою якої Вселенський патріархат спростовує всі обвинувачення Москви.

У дослідженні також зазначено, що "Московський патріархат знехтував правила Патріаршого і Синодального Акту 1686 року Вселенського патріархату, порушення яких Вселенський патріархат через важкі умови був змушений терпіти і мовчати про них, але ніколи не забував і не прощав". 

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання Томосу Українській помісній автокефальній церкві.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

7 вересня стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

У відповідь на це 14 вересня Синод РПЦ припинив молитовне спілкування із Константинопольським патріархатом.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088652
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору