EN|RU|UK
 Суспільство
  3622  123

 Більшість українців хочуть, щоб країна вступила до Євросоюзу, - соцопитування

В ЄС приваблюють рівень життя і боротьба з корупцією, а відлякує можлива масова еміграція з України і наплив мігрантів у нашу країну.

Більше, ніж половина громадян України вважає, що країні необхідно бути членом Євросоюзу. Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та Київським інститутом соціології, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Згідно з оприлюдненими на прес-конференції в п'ятницю в Києві даними опитування, більшість українців (52%) вважає, що Україні необхідно стати членом Європейського Союзу. Водночас близько третини респондентів (34%) з цим не згодні, ще 15% не змогли визначитися зі своєю позицією.

Результати опитування показують, що в Україні існують регіональні відмінності у ставленні українців до членства в ЄС: найбільше хочуть бачити Україну в ЄС на заході і в центрі країни (79 і 58% відповідно), при цьому в більшості своїй не поділяють євроінтеграційних прагнень українці на півдні і сході країни (58% і 57% відповідно).

Основними перевагами членства в ЄС, згідно з опитуванням, українці вважають підвищення рівня життя людей 38%, сприяння в боротьбі з корупцією - 27% і вільне пересування за кордон - 26%.

Також опитування показало зміни в уявленнях українців про ключові переваги членства в ЄС. Так, протягом 2005-2015 років вільне пересування людей за кордон внаслідок набуття членства в ЄС відносили до ключових переваг 35-40% громадян, тоді як у 2018 році - вже тільки 26%.

Стали стриманішими й очікування українців щодо вільного доступу до навчання в європейських університетах: у 2015 році таку потенційну перевагу від вступу відзначали 34%, а в 2018 - 21%.

Основним негативним наслідком вступу до Євросоюзу може стати міграція, вважають опитані. Її в числі ризиків назвали 46%. При цьому відсоток тих, хто побоюється таких наслідків, значно виріс проти 2015 року, тоді таку негативну перспективу членства бачили 33% опитаних.

Серед негативів членства в Євросоюзі українці також називають наплив іноземців та мігрантів - 26%, погіршення відносин із РФ і країнами СНД-18%, падіння рівня життя - 16% і безробіття - 16%.

Опитування проводилося з 16 по 28 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донбасу, теоретична похибка вибірки становить 2,3%.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088633
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору