EN|RU|UK
 Політика України
  2307  28

 Визнання вини не спрацювало: Верховний суд повернув прокурорам вирок у справі про розтрату на АЕС 10 млн грн

Верховний суд відмовив Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі у клопотанні про касаційне оскарження рішення Апеляційного суду Харківської області щодо вироку у справі про розтрату 10 млн державних гривень під час закупівлі обладнання для Южноукраїнської АЕС.

Причина формальна – клопотання за законодавством в принципі не підлягає касаційному оскарженню, інформує Цензор.Нет.

Про це йдеться в ухвалі, яку прийняла колегія суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду. Документ оприлюднено 25 вересня.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (далі – САП) оскаржувала рішення Апеляційного суду Харківської області про відміну угоди щодо визнання винуватості одної з підозрюваних, Валентини Пелих. Кримінальне провадження тоді було повторно направлене до САП - для здійснення досудового розслідування в загальному порядку.

Угода про визнання винуватості могла бути заключним акордом у цій справі, оскільки стала причиною для винесення вже вироку Валентині Пелих. Її як головного бухгалтера фірми ПрАТ "СКБ "Електрощит", що у злочинній схемі виконувала роль фіктивної фірми для виведення незаконно отриманих грошей, суд приговорив до 5 років позбавлення волі, але з огляду на угоду про визнання винуватості вирок було замінено на рік умовно.

З таким рішенням не погодилися інші підозрювані у справі. Їх адвокати подали угоду на апеляцію, виступали проти згадок прізвищ їх клієнтів у вирокові та у використанні угоди про визнання вини Пелих як доказової бази проти інших підозрюваних. І Апеляційний суд Харківської області підтримав їх скаргу.

Нагадаємо, відповідно до матеріалів справи, гендиректор державної компанії "Енергоатом" (підрозділ Южноукраїнської АЕС) мав уже дорослого сина, а той – товариша, керівника ПАТ "Уніс-Центр". Останні розробив схему, як вкрасти державні гроші. Вони знайшли постачальника (ТОВ "Арстрейд"), що погодився продати атомній електростанції електротехнічне обладнання за завищеними цінами. Держпідприємство мало купляти його собі у збиток. Різницю в ціні мали перераховувати на рахунки фіктивного підприємства, ПрАТ "СКБ "Електрощит", де і була головним бухгалтером Валентина Пелих. Фірма розподіляла вкрадені в такий спосіб гроші між учасниками схеми.

Електрощитове обладнання у завода-виробника коштувало 2,3 млн грн. А Южноукраїнська АЕС оголосила торги, де обіцяла купити таке за 14,15 млн грн. Участь у тендері прийняли дві фірми, але вони були пов’язані між собою: ПАТ "Уніс-Центр" і ТОВ "Арстрейд". 25 квітня 2012 року переможцем було визнано "Арстрейд" і закуплено обладнання за 12,37 млн грн.

Обвинувачення стосовно кожного учасника схеми виведено в окрему справу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088619
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору