EN|RU|UK
 Економіка
  4029  50

 Це нонсенс, щоб Верховна Рада встановлювала тарифи на електроенергію, - експерт з енергетики Хірман

Верховна Рада не повинна встановлювати ціни на енергоресурси та комунальні тарифи, це завдання виключно незалежного регулятора.

Про це заявив експерт з енергетики Стратегічної групи радників з підтримки реформ при уряді України Карел Хірман, коментуючи практику встановлення "зелених" тарифів Верховною Радою, а також ініціативу кількох народних депутатів щодо встановлення оптово-роздрібної ціни електроенергії окремим законом, пише Главком

"Законом встановлювати ціни в парламенті - вибачте мене. Ми реально живемо в ринку, ціни змінюються щодня, щомісяця. Якщо Верховна Рада буде кожного разу реагувати, це зупинить всю систему. Верховна Рада - це не біржа. Це абсолютний нонсенс, щоб Верховна Рада встановлювала ціни".

За словами Карела Хірмана, Україні необхідно визначити принциповий курс: країна будує ринкові відносини або живе за державним планом. "Або Верховна Рада буде визначати вартість хліба, бензину на бензоколонках, вартість одягу в магазинах, і, відповідно, електрики, газу, або не визначатиме ціни взагалі. Тоді повертаємося до диктатури і центральної економіки, де ціни встановлює якийсь Держплан або Верховна Рада, або просто прем'єр-міністр, або президент. Не може бути гібрида між цим (ринковою та адміністративної економікою, - ред.)", - сказав він.

Єврочиновник також зазначив, що встановлення цін на газ Кабінетом міністром і цін на вугілля НКРЕКП - це тимчасове явище. "Те, що регулятор, як зараз, встановлює ціни на електрику або вартість вугілля, а ціну газу встановлює Кабмін - це тимчасове явище. Але щоб Верховна Рада (брала участь у формуванні цін на енергоресурси, - "Главком") - вибачте мене. Якщо нам здається, що Верховна Рада визначає вартість одягу - це нонсенс, чому вона повинна визначати вартість чого-небудь в енергетиці?", - підкреслив європейський експерт. 

Нагадаємо, на сьогодні Верховна Рада встановлює "зелені" тарифи до впровадження нової системи зелених аукціонів. Паралельно, декілька народних депутатів внесли до Верховної Ради законопроект №8626, яким пропонують перекласти на парламент також функцію зі встановлення оптово-роздрібної ціни електроенергії.

На думку ряду експертів, це повністю суперечить інституту Незалежного регулятора і порушує закон України "Про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг". 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088445
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору