EN|RU|UK
 Політика України
  3267  11

 Ми не маємо права допустити повторення сценарію Мюнхенської угоди, - Климпуш-Цинцадзе

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала Європейський Союз більш жорстко протистояти агресії Росії в Україні під час своєї промови на восьмому щорічному Європейському форумі нових ідей (EFNI) у м. Сопоті, Польща.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у дебатах про майбутнє Європейського Союзу на тему "В умовах зростаючого поділу: Європа у пошуках свого місця", де також виступили колишній Прем’єр-міністр Фінляндії Юркі Катайнен, колишній Прем’єр-міністр Італії Енріко Летта, колишній Прем'єр-міністр Бельгії та колишній Голова Європейської ради Герман ван Ромпей та інші політики.

"Країни-члени передали частину свого суверенітету Європейському Союзу. Окремо ми слабкі, сила ЄС в цілісності, – зазначив Юркі Катайнен. – Наразі найбільшою загрозою є погіршення верховенства права. Якщо у нас немає фундаментальних основ, то у нас немає нічого".

Зі свого боку Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що політика Росії щодо України – це тільки частина значно більшої стратегії, а саме – руйнування правового порядку ЄС. Москва використовує тактику "розділяй та володарюй" у відносинах з країнами-членами ЄС. Захоплення деяких політиків ЄС Путіним та його діями – це небезпечна ознака того, що мирне майбутнє Європи під загрозою.

Віце-прем’єр-міністр додала, що ЄС мусить визнати "незручну правду", а саме той факт, що на Європейському континенті точиться війна, збройний конфлікт на Сході України не припиняється: "Мовчання та бездіяльність європейських демократій лише робить російські акції сміливішими, більш провокаційними і, на жаль, більш ефективними. Я переконана, що ЄС має відігравати більшу роль у протидії агресії, у справі відновлення миру на континенті. Це не тільки в інтересах України, це в інтересах Європейського Союзу, адже Росія становить загрозу і країнам ЄС та НАТО".

Климпуш-Цинцадзе також нагадала про наслідки підписання західними демократичними лідерами Мюнхенської угоди 80 років тому, що дозволила гітлерівській Німеччині приєднати частину суверенної демократичної країни Чехословаччини. Угода, яка за розрахунками британського Прем’єр-міністра Невілла Чемберлена мала б принести мир, стала натомість фундаментом Другої світової війни.

"Це важливий історичний урок, який ми повинні пам'ятати, – зазначила Віце-прем’єр-міністр. – Наш обов’язок – нагадати Європі, що будь-які компроміси щодо цінностей та принципів неминуче матимуть катастрофічні наслідки".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088441
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору