EN|RU|UK
 Політика України
  517  11

 ГПУ не отримувала від мобільного оператора даних з телефону Седлецької: всі наші дії заморожено, - Луценко

Генеральна прокуратура виконає будь-яке рішення Європейського суду з прав людини у справі про доступ до даних журналісток Наталії Седлецької та Крістіни Бердинських.

Про це заявив Генпрокурор Юрій Луценко під час брифінгу після засідання парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони, коментуючи ситуацію довкола доступу до даних журналісток Наталії Седлецької та Крістіни Бердинських, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

"Рішення ЄСПЛ є частиною права в Україні, тому його рішення є обов'язковим до виконання. Щойно ми отримали це рішення, всі наші дії було заморожено на місяць, до того часу, як Європейський суд ухвалить остаточне рішення. Ми не отримали жодних матеріалів від оператора і не отримуватимемо до остаточного рішення європейського суду. Але ми вступили в комунікацію з Європейським судом, якому пояснюємо про те, що журналісти є єдиними свідками можливо скоєного тяжкого злочину, за яким було розголошено дані, які несуть загрозу честі і гідності іншої громадянки України. Для того, щоб захистити права цієї громадянки, закон вимагає від мене застосувати всі засоби для встановлення місця і часу скоєння злочину. Якщо місце для нас очевидно, то час не відомий. Тому Генпрокуратура запитує не про джерела журналістів, не про суть розмови, не про з'єднання абонентів із журналістами. Але час перебування на місці можливого скоєння злочину точно не є джерелами, інформацією, яку журналісти мають право не розголошувати", - заявив Луценко, зазначивши, що ГПУ виконає будь-яке рішення ЄСПЛ.

Нагадаємо, що ГПУ отримала доступ до дзвінків, SMS і даних про місцезнаходження головного редактора "Схем" Седлецької за 17 місяців. Правоохоронці пояснили це тим, що дані з телефону журналістки Седлецької потрібні в рамках розслідування можливого розголошення закритої інформації керівником НАБУ Ситником. Колектив "Схем" заявив, що вважає цей факт "тиском на незалежного журналіста". Аналогічне рішення суд виніс і про доступ до даних телефону журналістки "Нового часу" Крістіни Бердинських.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088433
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору