EN|RU|UK
 Політика України
  2390  39

 НАБУ і САП ведуть війну між собою: керівники не спілкуються, ситуація критична, система самознищується, - Луценко

Генпрокурор Юрій Луценко підтвердив, що підписав дозвіл на встановлення прослуховування одного з працівників САП у рамках кримінальної справи, яку веде НАБУ і кримська прокуратура. Водночас, на його думку досягти якихось результатів не вдалося через непрофесійні дії оперативних співробітників НАБУ.

Про це заявив Генпрокурор Юрій Луценко під час брифінгу після засідання парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони, коментуючи конфлікт НАБУ і САП, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

"Цей сектор правоохоронної системи у надзвичайній ситуації. Хочу нагадати, що насправді у нас є дві групи правоохоронних структур: ГПУ, яка координує діяльність поліції, СБУ і фіскалів, а також абсолютно незалежні від нас, автономні САП і НАБУ. За мною закон залишив покарання корупціонерів категорії "Б" знизу до заступника губернатора, за ними - абсолютна монополія на покарання корупціонерів категорії "А" від губернатора і вище. На цей момент, за півтора року ми маємо 2200 вироків стосовно корупції, не затриманих там понад 10 тисяч, не переданих у суд там понад 6 тисяч. Маємо повернення (в бюджет. - Ред.) більш ніж 60 млрд за ці півтора року. Такі ж питання я ставив на звіті САП і НАБУ", - зазначив він.

"На жаль, замість такого чесного діалогу, зокрема з'ясування причин, керівництво НАБУ вибрало війни з усіма, хто ставить незручні питання, відкриття кримінальних проваджень щодо всіх, хто не сподобався їхньому керівництву. Це почалося з НАЗК, МВС, СБУ, ГПУ, а тепер вже і САП. Те, що відкриваються кримінальні провадження це нормально. У нашій країні недоторканних не повинно бути. Я до цього ставлюся спокійно, погано ставлюся до пропаганди, яку розгортають ще до пред'явлення підозри проти тієї чи іншої посадової особи. Знову ж, ми живемо в специфічний час, можливо, це теж добре для атмосфери нетерпимості щодо корупції. Але погано через те, що немає результатів, тому що керівник САП і керівник НАБУ взагалі між собою не спілкуються. Більш того, ведуть очну і заочну війну між собою", - додав Луценко.

"Я, як і обіцяв, намагаюся допомагати кому завгодно з них, якщо вони звертаються офіційно до нас. Обидва випадки прослуховування працівників САП були санкціоновані Генеральною прокуратурою України, мною особисто. Коли пан Ситник запевняв, що у нього є певні матеріали про можливу корупцію або керівника САП, або працівника САП, я принципово ставлю підпис, дозволяючи йому це довести законним способом, зокрема і за допомогою прослуховування", - заявив Луценко.

"Мною було санкціоновано, потім судом надано дозвіл на ведення негласних слідчих дій щодо одного з працівників САП у рамках кримінальної справи, яку веде НАБУ і кримська прокуратура", - додав він.

"На жаль, в обох випадках бездарна діяльність оперативних працівників призвела до нікчемного результату", - зазначив він.

"У двох випадках, коли наш дозвіл і санкція суду були надані для прослуховування САП, оперативні працівники НАБУ, м'яко кажучи, були не на висоті. Серед білого дня тягнути котушку для забезпечення оперативно технічних заходів, на моїй пам'яті, навіть у поліції у віддалених гірських районів не здогадувалися", - додав Генпрокурор.

"Діяльність детективів під прикриттям за останній рік, після справи Розенблата, немає жодного повідомлення, яке мало хоч якийсь результат. Діяльність усіх слідчих підрозділів, не під прикриттям, зводиться до оголошення підозри про незаконне збагачення. Мені здається, ви свідки самознищення цієї системи. Очевидно, що ситуація критична, тому що весь світ критикує Україну, всі українці критикують владу України за відсутність результатів у протидії високопоставленої корупції. ... Через особистісну війну цих результатів немає, я так бачу, що і не буде", - констатував Луценко.

"З моєї точки зору, є два шляхи: або самостійне рішення двох сторін, або негайний початок активної роботи аудиту, його підсумки та прийняття об'єктивного рішення, хто з двох високих керівників САП і НАБУ зриває результативність своєї роботи", - резюмував Луценко.

Як повідомляв Цензор.НЕТ, 19 вересня керівник САП Назар Холодницький заявив, що НАБУ повторно намагалося встановити прослушку в САП.

За його словами, працівники Управління державної охорони виявили кабель, який тягнули в САП із Охматдиту.

"Коли виявили кабель, приїхав спецназ НАБУ звільняти своїх. Побили службову машину САП. Напали на водія САП. Він зараз знімає побої, і це все було на очах поліції", - зазначив Холодницький.

За його словами, на місці працює слідчо-оперативна група СБУ.

Директор НАБУ Артем Ситник спростував інформацію про повторне встановлення засобів для прослуховування в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Як повідомляв Цензор.НЕТ, 26 липня кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів після розгляду справи про звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького вирішила не звільняти його. Глава САП отримав догану.

Нагадаємо, ГПУ і НАБУ направили скарги про вчинення Холодницьким дисциплінарних проступків до Кваліфкомісії прокурорів. Потім Генпрокурор Луценко пояснив, що вимагає звільнити голову САП Холодницького. Водночас Холодницький не з'явився на допит у ГПУ.

Сам Холодницький з цього приводу заявив: "Будемо показувати і доводити свою позицію. Я не ховаюся і не боюся", зазначивши, що потребують оприлюднені не уривки, а повні записи, що стали підставою для дисциплінарної скарги на його адресу.

До цього в деяких ЗМІ з'явилася інформація, що Холодницький думає над тим, щоб подати у відставку через погіршення стану здоров'я. Іншою версією назвали тиск на керівника САП.

Джерело "Цензор.НЕТ" повідомило, що "прослушка" була встановлена ​​співробітниками Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом департаменту розслідувань у сфері держслужби та держвласності Генеральної прокуратури України.

Пізніше Генпрокурор Луценко підтвердив слідчі дії стосовно голови САП Холодницького, а також повідомив, що "прослушка" Холодницького була санкціонована судом.

В Єврокомісії з цього приводу заявили: "Це не справляє гарного враження".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088426
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору