EN|RU|UK
 Політика України
  1432  3

 Суд не задовольнив апеляцію НАБУ у справі про закупівлю Міноборони паливно-мастильних матеріалів

Київський апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення суду першої інстанції у справі про законність закупівлі Міноборони паливно-мастильних матеріалів.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, таке рішення суд ухвалив сьогодні, 27 вересня.

Як відомо, НАБУ розслідувало розтрату в Міноборони 149 млн грн на закупівлю пального. Міністерство оборони України подало позов до суду проти Державної аудиторської служби, яка виявила порушення при закупівлі пального у компанії "Трейд Коммодіті".

У березні 2018 року Київський окружний адміністративний суд задовольнив позов Міністерства оборони України до Державної аудиторської служби України, визнав протиправним та скасував вимогу щодо усунення порушень законодавства під час перевірки державних закупівель.

Представник Міноборони Дмитро Кривошея прокоментував рішення апеляційного суду:

"Ми вважаємо, що суд повністю підтвердив правомірність позиції Міноборони про те, що висновки аудиторської служби не відповідають дійсності і є повністю необґрунтованими. Були всі документально підтверджені обставини з приводу коливання цін на ринку нафтопродуктів. Ми провели низку експертиз, зібрали всі необхідні довідки, які свідчать про таке коливання. Суд взяв до уваги ці доводи і ухвалив законне і обґрунтоване рішення".

Екс заступник Генерального прокурора Віталій Касько відвідав засідання, оскільки як адвокат представляє інтереси у кримінальному провадженні одного з інвесторів компанії "Трейд Коммодіті". За його словами, кримінальне провадження про закупівлю нафтопродуктів Міністерством оборони у компанії "Трейд-Коммодіті" є надуманим, безпідставним і не підтверджене доказами.

"По суті єдиний доказ, на якому будувалось кримінальне провадження НАБУ за фактом так званої розтрати при закупівлі палтного Міноборони у "Трейд Коммодіті", судом сьогодні повністю зруйнований. Спочатку суд першої інстанції, а зараз це остаточно підтвердив апеляційний суд, визнано незаконним і необґрунтованим акт Держаудитслужби, який був покладений в основу кримінальної справи. Нинішнє рішення суду підлягає негайному виконанню. Суд визнав, що коригування ціни на пальне відбувалося у встановленому законом порядку, і через те, що ринкова ціна на нафтопродукти об’єктивно зростала. А в кінцевому рахунку та ціна, яка була визначена при закупівлі пального Міноборони у Трейд Коммодіті, все одно була нижча за ціни, за якими в цей же період купували пальне інші державні органи чи установи", - зазначив Касько.

"Наскільки я пригадую, НАБУ і САП публічно заявляли, що цей адміністративний процес є вирішальним для перспектив їхнього кримінального провадження. Хотілося би почути тепер їхню позицію щодо того, чи вони готові визнати свою помилку і закрити цю справу чи будуть так само як прокуратура вводити людей в оману, затягувати час і направляти її до суду, розуміючи всю безперспективність цього" - додав він.

Представник НАБУ Микола Семенчук зазначив, що про подальші дії відомство повідомить після отримання тексту рішення суду, а за деталями порекомендував звертатися в прес-службу НАБУ.

Раніше Цензор.НЕТ повідомляв, що 11 жовтня 2017 року детективи Бюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП провели низку обшуків, внаслідок яких за підозрою в причетності до злочину затримали двох осіб: заступника міністра оборони України (МОУ) і директора Департаменту державних закупівель та поставок матеріальних ресурсів Міністерства. Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив журналістам на брифінгу, що у справі про корупційні схеми із закупівлею пального для армії затримали чотирьох осіб включно з Павловським, а також директора Департаменту держзакупівель Міноборони Володимира Гулевича. Також 16 жовтня 2017 року стало відомо про затримання одного з інвесторів "Трейд Коммодіті".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088414
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору