EN|RU|UK
 Політика України
  2460  34
Матеріали за темою:

 Потрібно терміново призначити повну ревізію всіх мінометів "Молот" і здійснити їхнє гарантійне обслуговування, - Луценко. ВIДЕО

Необхідно провести ревізію всіх мінометів "Молот"

Про це заявив Генпрокурор Юрій Луценко під час засідання парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони, доповідаючи про розслідування вибуху міномета "Молот" на Рівненському полігоні, передає Цензор.НЕТ.

...

За його словами, у 2015 році через гострий дефіцит мінометів у ЗСУ, який становив понад 200 одиниць, рішенням Міністерства оборони та ДК "Укроборонпром" ПАТ "Маяк" зобов'язали розробити й дослідити зразок міномета калібру 120 мм. За його словами, до липня 2015 року тривала розробка цього міномета з урахуванням характеристик радянського прототипу.

Луценко уточнив, що умовою для прийняття міномета на озброєння було успішне проходження відомчих випробувань, проте на цей момент "критерії позитивного або негативного проходження випробувань нормативними документами ДСТУ не визначені, тому він приймається замовником у кожному конкретному випадку окремо і самостійно".

За його даними, у випадку з мінометом "Молот" було доручено перевірити його відповідність заявленим технічним характеристикам і дати оцінку після проведення 124 пострілів. І після відповідних випробувань міномет "Молот" був допущений до використання ЗСУ. ПАТ "Маяк", своєю чергою, взяв на себе зобов'язання протягом 5 років від дня поставки здійснювати гарантійне обслуговування і ремонт мінометів, якщо дефекти не є наслідком порушення правил експлуатації або зберігання продукції.

"За даними слідства, ніякого гарантійного обслуговування, а тим паче ремонту в ПАТ "Маяк" не проводилося", - акцентував Луценко.

Водночас, за даними Луценка, в червні 2016 року були проведені випробування "Молота" за іншими стандартами, під час яких "було виявлено низку невідповідностей критеріям". Зокрема, збій у роботі запобіжника від подвійного заряджання. Однак акт державних випробувань не затверджений через відсутність відповідних нормативних документів.

"Звичайно, ми вивчимо дані експертизи і також дамо оцінку можливим недолікам мінометів", - додав Генпрокурор.

"Головне - просив би комітет ухвалити рішення звернутися до Міноборони та "Укроборонпрому" терміново призначити повну ревізію наявних мінометів "Молот" та їхнє гарантійне обслуговування заводом-виробником", - заявив Луценко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088353
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору