EN|RU|UK
 Політика України
  2450  81

 Політика умиротворення і замовчування порушень норм міжнародного права не зупинить Кремль, - Порошенко в ООН

Президент України Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту в ООН дати потужну відповідь на "егоїстичні" спроби Росії перекроїти світовий порядок шляхом створення нових криз і шантажу міжнародних організацій.

Про це він заявив під час виступу в середу на Генасамблеї ООН, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Політика умиротворення та пошуку швидких рішень складних проблем довела свою хибність. Вона підтвердила, що зручне замовчування порушень норм міжнародного права не зупиняє злочинця, а навпаки, спонукає його продовжити свою руйнівну політику", - заявив Президент України.

Він наголосив, що мовчання міжнародної спільноти як раз і використовується Кремлем проти України, і, зрештою, проти всіх.

"Наївно вірити, що "безпечна бухта" завжди буде поруч. Не буде жодної "безпечної бухти", якщо ми дозволимо декому вважати, що для нього не існує жодних правил і обмежень, що він має право змінювати міжнародну систему, як йому заманеться, що його інтереси більш легітимні, ніж наші", - зазначив Порошенко.

Він зауважив: "Якщо ж не буде сильної та єдиної відповіді, такий безвідповідальний та егоїстичний гравець вдасться до тактики подальшої ескалації, створення нових криз, підвищення ставок, шантажу інших країн та навіть цілих міжнародних організацій".

У цьому зв'язку український лідер закликав міжнародну спільноту не допустити такого розвитку подій та забезпечити обов'язкову відповідальність за подібні кроки.

"Здатність міжнародної спільноти забезпечити системну та неминучу відповідальність за кожне порушення міжнародного права, насамперед норм та принципів Статуту ООН, є показником того, наскільки успішними ми як сім'я націй можемо бути в досягненні спільних цілей", - наголосив Порошенко.

Водночас, він погодився, що забезпечити відповідальність є непростим завданням.

"Можу вас запевнити: ніщо не зупинить Москву від продовження її агресивної, експансіоністської політики, якщо проти неї єдиним фронтом не виступить міжнародна спільнота, якщо покарання за її вчинки не стане неминучим", - наголосив глава української держави.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088295
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору