EN|RU|UK
 Події
  4611  29

 З університету Богомольця зникло більш ніж 30 важливих документів, робота вишу паралізована, - МОЗ

У Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця заблоковано виплати зарплат, стипендій і комунальних платежів.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України, передає Цензор.НЕТ.

"Роботу Національного університету ім. О.О. Богомольця та перевірку МОЗ України саботують Катерина Амосова та її прибічники. З ректорату зникли необхідні для нормального функціонування університету документи, що поставило під загрозу здійснення будь-яких платежів, включаючи зарплати, стипендії та комунальні виплати. У найбільшому медичному університеті України продовжує роботу комісія, що перевіряє фінансово-господарську діяльність, додержання статуту, контроль за ефективним використанням та збереженням державного майна НМУ за період з 1 жовтня 2015 року по 18 вересня 2018 року", - зазначили в МОЗ, заявивши, що роботі спеціальної комісії перешкоджають.

У відомстві повідомили, що у приміщенні ректорату НМУ відсутні документи, які регулюють роботу закладу, - оригінал Статуту університету, оригінал та копії ліцензій на провадження освітньої діяльності, оригінал та копії сертифікатів на акредитацію, документація стосовно захисту персональних даних працівників університету, накази про призначення, звільнення тощо.

"Загалом відсутні більше трьох десятків ключових документів. Наразі їх місцезнаходження невідоме. Однак відсутність цієї документації фактично унеможливлює функціонування університету, господарську діяльність, у тому числі освітню. В. о. ректора Олександр Науменко звернувся із заявами про злочин до Національної поліції України щодо зникнення документів. На робочих місцях відсутні понад 80 працівників ректорату, зокрема, співробітники бухгалтерії, юридичного та планово-фінансового відділів, канцелярії та інших структурних підрозділів університету", - зазначили в МОЗ..

У відомстві заявили, що екс-керівництво погрожує кримінальною відповідальністю тим співробітникам та викладачам університету, які погоджуються співпрацювати із членами комісії МОЗ України, а також визнаним МОЗ України в.о. ректора університету - Олександром Науменком.

"Через злочинне свавілля екс-керівництва університету фактично уся фінансова діяльність закладу наразі зупинена. Управлінський хаос, спричинений діями представників старої корумпованої системи, призвів також до того, що Державна казначейська служба не приймає картки зі зразками підписів на право підпису фінансових документів. МОЗ України звернувся до Держказнайчейства із необхідними роз’ясненнями, а також попередив відомство про можливе незаконне розпорядження коштами платників податків" , - зазначили в МОЗ.

Нагадаємо, 16 квітня 2018 року Катерина Амосова була звільнена з посади ректора НМУ за невиконання умов контракту. Цьому рішенню передувало рішення комісії МОЗ України, яка визнала роботу Амосової в 2017 році незадовільною.

15 серпня призначений МОЗ на посаду в.о. ректора Національного медичного університету ім. Богомольця Юрій Кучин не зміг потрапити на своє робоче місце. Вхід до будівлі університету був заблокований невідомими особами.

5 вересня Окружний адміністративний суд міста Києва призупинив дію наказу МОЗ України від 14 серпня 2018 року про призначення Кучина в.о. ректора НМУ ім. Богомольця і ​​заборонив Міністерству охорони здоров'я призначати на цю посаду будь-яку особу, окрім випадків, визначених положенням Закону України "Про вищу освіту".

7 вересня 2018 виконуючим обов'язки ректора Національного медичного університету Богомольця було визнано екс-проректора університету Олександра Науменка.

Водночас, 20 вересня Печерський суд прийняв рішення про визнання звільнення Амосової з посади ректора НМУ незаконним.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088222
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору