EN|RU|UK
 Економіка
  4361  108

 Після введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" Україна може втратити 2,5-3% ВВП, - міністерство фінансів

Реалізацію проекту включили до основних фіскальних ризиків.

Міністерство фінансів України внесло реалізацію "Газпромом" проекту газопроводу "Північний потік-2" до основних фіскальних ризиків, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Реалізація проекту "Північний потік-2" призведе до втрат унаслідок зменшення експорту послуг близько 2,5-3% від ВВП (тільки прямі втрати)", - йдеться в оприлюдненому відомством у середу документі.

Серед інших зовнішніх факторів ризику Мінфін відзначає проведення податкової реформи в США, яка може призвести до відтоку фінансових ресурсів з ринків, що розвиваються, через необхідність покриття дефіциту бюджету США, а також з огляду на збільшення ставки ФРС як реакції на активні фіскальні стимули.

Серед основних ризиків залишається загроза активізації воєнного конфлікту на Сході країни, яка матиме непередбачувані наслідки для економіки, зазначає Мінфін.

Відомство також внесло до ризиків збільшення імпортної експансії європейських товарів споживчого напряму на внутрішньому ринку та впровадження податку на виведений капітал, яке може призвести до втрат державного бюджету в 2019 році.

"Реалізація структурних реформ, передбачених програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом, є вкрай важливою для макрофінансової стабільності України й доступу до фінансування від МВФ та інших міжнародних партнерів", - наголошує Мінфін.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088218
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору