EN|RU|UK
 Суспільство
  429  9

 Потрібен фонд із грошей екологічного податку для кредитування модернізації очисних споруд, - еколог Лампика

Кошти, зібрані з підприємств унаслідок стягнення екологічного податку, сьогодні витрачаються неефективно, підтвердила слова міністра екології Остапа Семерака голова громадського формування "Екологічний патруль" і голова громадської ради при Державній екологічній інспекції в Дніпропетровській області Тетяна Лампика.

Про це йдеться в ексклюзивному коментарі для 24 каналу.

Податок, який акумулюється в містах чи селах, або бояться витрачати, або не знають, куди витрачати через його величезний розмір. Я знаю села, де акумулюється 5 мільйонів екологічного податку, а використовувати його за постановою майже не можливо. Тоді глави селищних рад або міст кладуть його в банк і отримують відсотки. А сам податок взагалі не використовують, - пояснює Лампика.

За її словами, зате є багато підприємств, які платять екологічний податок, проте перебувають у скрутному економічному становищі. Тому вони просто не мають грошей на модернізацію і забруднюють екологію.

"Вони не мають такого прибутку, щоб витрачати гроші на економічну модернізацію або установку сучасної системи фільтрації стічних вод. Це дуже велика проблема!" - каже екологічна активістка.

Лампика пропонує орієнтуватися на європейську практику і створити єдиний фонд, який буде наповнюватися грошима з екологічного податку. З якого підприємства і будуть отримувати процентний кредит, щоб проводити модернізацію очисних споруд.

У скрутному економічному становищі підприємства повинні функціонувати не за рахунок нашого здоров'я. Тому нам потрібно орієнтуватися на європейський досвід і зробити собі єдиний фонд, - резюмувала Лампика.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088215
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору