EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1597  47

 Кабмін схвалив план заходів щодо реалізації стратегії з питань довголіття населення

26 вересня ухвалено розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану заходів щодо реалізації Стратегії державної політики з питань здорового і активного довголіття населення на період до 2022 року".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Урядовий портал.

Повідомляється, що розпорядження розроблене з метою реалізації Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року, Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншого боку, Мадридського міжнародного плану дій з питань старіння, а також для забезпечення створення сприятливих умов для здорового старіння й активного довголіття, адаптації суспільних інститутів до подальшого демографічного старіння та розбудови суспільства рівних можливостей для людей будь-якого віку.

Зазначається також, що Україна входить до 30 найстаріших країн світу за часткою осіб віком 60 років і старших: у 2015 році вона становила 21,8 %, а частка людей віком 65 років і старших - 15,5 % від загальної чисельності населення. Згідно з національним демографічним прогнозом, до 2025 року частка осіб віком понад 60 років становитиме 25% загальної кількості населення, віком 65 років і старших - 18,4 %, до 2030 року - понад 26% і понад 20 % відповідно. Довготривалою особливістю старіння населення в Україні є його переважна обумовленість зниженням рівня народжуваності та зростанням рівня передчасної смертності.

"Основні виклики, пов’язані зі старінням у нашій країні, стосуються сфери публічних фінансів, функціонування ринку праці, системи охорони здоров’я, розвитку соціальних та освітніх послуг.

З урахуванням цих викликів Україна взяла на себе міжнародні зобов’язання, зокрема щодо імплементації Цілей сталого розвитку на період до 2030 року та Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншого боку.

Виконання плану заходів з реалізації Стратегії державної політики з питань старіння до 2022 року сприятиме вирішенню проблем, пов’язаних зі старінням населення.

Цим планом передбачено комплексні заходи щодо захисту прав громадян похилого віку із концентруванням зусиль, зокрема, на таких пріоритетних напрямах: поліпшення умов для самореалізації та участі громадян похилого віку в процесах розвитку суспільства; сприяння збереженню їхнього здоров’я та забезпеченню благополуччя; створення середовища, сприятливого для активного життя", - йдеться в повідомленні.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088175
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору