EN|RU|UK
 Політика України
  9852  102

 Порошенко закликав ООН ввести миротворців на Донбас

Президент України Петро Порошенко впевнений, що розгортання багатонаціональної миротворчої операції з повноцінним мандатом ООН з єдиною чітко визначеною метою щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України може бути визначальним чинником припинення страждань українського народу.

Про це Петро Порошенко сказав, виступаючи під час Заходу високого рівня щодо діяльності ООН з підтримання миру в рамках участі в 73-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі Глави держави.

"Очевидно, що у 21 столітті світ не став безпечнішим місцем. Ми продовжуємо бути свідками війн та агресії, навіть на Європейському континенті. Поки ми тут дискутуємо, зовнішня військова агресія проти України триває, грубо порушуючи Статут ООН та резолюції Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки організації", - зазначив Глава держави.

Петро Порошенко наголосив: "Тимчасова окупація частин української території продовжує завдавати страждань українському народу та підривати регіональний і міжнародний мир та безпеку".

Він зауважив, що згідно із найбільш обережними оцінками ООН, кількість жертв цього конфлікту сягнула близько 35 тисяч, включно із понад 10 тисячами загиблих та близько 25 тисячами поранених. Кількість внутрішньо переміщених осіб перевищила 1,5 мільйона.

"Це може мати вигляд чергових даних сухої статистики, якою ця Організація переповнена. Водночас для мене особисто та всіх українців це глибокі шрами на серці", - сказав Президент.

"Я впевнений, що багатонаціональна миротворча операція під егідою ООН з єдиною чітко визначеною метою щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України може бути визначальним чинником припинення страждань українського народу. Ми вважаємо, що не існує кращого способу як розгортання такої операції з повноцінним мандатом ООН", - наголосив Президент України.

Він додав, що це могло б змусити Росію добросовісно виконувати Мінські домовленості.

"Я вдячний Німеччині, Франції та США за мобілізацію міжнародної підтримки цієї ініціативи", - зазначив Президент.

Водночас Глава Української держави наголосив, що Росія виступає проти миротворців. "Причиною цього, серед іншого, є те, що Кремль боїться. Він боїться, що миротворці побачать російських військових та військову техніку на всій окупованій території. Вони також бояться втратити контроль над українсько-російською ділянкою кордону, який Кремль утримує для забезпечення постійної інфільтрації своїх військ на Донбас", - сказав Петро Порошенко.

"Хіба не має ООН надати сміливу відповідь цьому виклику?" - зауважив Президент та нагадав, що звернення України щодо розгортання операції з підтримання миру ООН на окупованій території Донбасу досі не було задоволено.

"Ми розглядаємо це як випробування здатності нашої Організації вирішувати складні конфліктні ситуації. Тест, який ООН має пройти", - резюмував Петро Порошенко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088074
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору