EN|RU|UK
 Суспільство
  3269  8

 Вище, далі, важче: Державіаслужба переглянула обмеження на польоти дронів

Теперь беспилотники могут весить до 20 кг, подыматься на высоту до 120 м, а дальность полета в зоне видимости не ограничена.

Державна авіаційна служба України переглянула обмеження на польоти дронів без попереднього узгодження, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна". Зміни були зроблені в бік збільшення ваги до 20 кг і дозволеної висоти польотів до 120 м. Дальність польотів "у зоні видимості" вирішили взагалі не обмежувати.

"Україна серед перших європейських держав отримала сучасні правила використання дронів у повітряному просторі", - прокоментував введення нових норм міністр інфраструктури Володимир Омелян на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

У відповіді на запит юристів фірми "Анте", оприлюдненій Андрієм Гуком на своїй сторінці у Facebook зазначається, що основні зміни в правилах використання БПЛА в повітряному просторі України торкнулися максимальної ваги дрона, призначеного для вільного пілотування: граничну вагу встановлено в межах "до 20 кг "(у попередній версії правил - до 2 кг).

"Наскільки нам відомо, Мін'юст саме в такому вигляді зареєстрував правила і незабаром їх буде оприлюднено. Попереду - робота над правилами експлуатації БПЛА", - написав він у коментарях до документу.

Зміни також торкнулися максимальної висоти польотів без попереднього узгодження з контролюючими органами: в новій версії дозволено польоти на висоті 120 м у контрольованому повітряному просторі та 50 м - у повітряному просторі військових і спеціальних зонах (у попередній версії - до 50 м у вільному просторі, повна заборона польотів у спецзоні).

Раніше обмежену в 500 м від пілота максимальну дальність польоту змінено на польоти в межах прямої видимості (VLOS).

Водночас усе ще заборонено польоти дронів без попереднього узгодження над скупченнями людей на вільному просторі та над місцями щільної забудови.

У свою чергу голова Всеукраїнської федерації власників безпілотників Тарас Трояк у Facebook зазначив, що новий варіант правил, як і раніше, не відповідає потребам користувачів дронів.

"Якщо переводити на нормальну мову, то польоти заборонено: у будь-якому населеному пункті, де стоять більше п'яти осіб на вулиці. У будь-якому місті. Над елітними селищами, Конча-Заспою та в інших заборонених зонах. На мітингах і під час масових заходів. Над об'єктами, які визначені спецслужбами як закриті. Тобто, по суті, скрізь, крім поля за містом", - написав він.

Т.Трояк також зазначив, що представникам федерації та власникам дронів не дали можливість ознайомитися з проектом поправок до реєстрації документа в Мінюсті.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3088018
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору