EN|RU|UK
 Суспільство
  1126  8

 Медичним вишам тепер не нав'язуватимуть "типові" навчальні плани, - МОЗ

Міністерство охорони здоров'я України скасувало застарілі накази, і тепер установи вищої медичної освіти будуть самі формувати навчальні плани.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби на сайті міністерства.

"МОЗ України наказом №1696 скасувало низку наказів, які регламентували зміст навчальних планів з підготовки фахівців у закладах вищої медичної освіти. Можливість самостійно формувати навчальні плани розширить автономію університетів. Це ще один крок до інтеграції української системи вищої освіти в Європейський освітній простір.​ Пункт 4 статті 10 Закону України "Про вищу освіту" передбачає, що за кожною спеціальністю заклад вищої освіти на підставі відповідної освітньої програми розробляє навчальний план. Цей план визначає перелік та обсяг навчальних дисциплін, послідовність їх вивчення, форму проведення навчальних занять тощо", - говориться в повідомленні.

У міністерстві відзначили, що досі медичні університети не могли повною мірою скористатися своїм правом: низка застарілих наказів, датованих починаючи з 1995 року, не дозволяла їм суттєво відступати від "типових" навчальних планів.

"Університети мають дотримуватися єдиних стандартів вищої освіти, їхні освітні програми повинні пройти акредитацію. Водночас, формування навчальних планів має належати до компетенції закладів вищої медичної освіти, і не має регламентуватися міністерством. Заклади вищої медичної освіти повинні мати змогу швидко реагувати на розвиток медицини, адаптувати свої навчальні плани, враховуючи передові світові тенденції", - підкреслили в МОЗ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087983
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору