EN|RU|UK
 Суспільство
  291  2
Матеріали за темою:

 Правозахисники закликають ВККС якнайшвидше призначити 6 міжнародних експертів для участі у відборі суддів ВАКС

Центр протидії корупції та Transparency International Україна закликають Вищу кваліфікаційну комісію суддів України якнайшвидше призначити шістьох міжнародних експертів для участі у відборі суддів ВАКС.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба Центру протидії корупції.

"Затягування запуску роботи Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ) унеможливлює їхню повноцінну роботу та не залишає їм достатньо часу для аналізу кандидатів до антикорупційного суду", - йдеться в спільній заяві організацій.

Активісти звертають увагу на низку потенційних ризиків та вимагають від ВККСУ:

- невідкладно обрати членів ГРМЕ шляхом відкритого рейтингового голосування;

- забезпечити умови для безперешкодної роботи ГРМЕ та повного доступу до інформації про кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду;

- оприлюднити положення регламенту, які визначатимуть порядок роботи Громадської ради міжнародних експертів у межах Закону України "Про Вищий антикорупційний суд".

Також повідомляється, що 14 вересня міжнародні організації передали Вищій кваліфікаційній комісії суддів (ВККС) єдиний узгоджений список із 12 кандидатів, з-поміж яких ВККС має призначити 6 членів до складу ГРМЕ.

"Усі дванадцять кандидатів мають широкий досвід із розслідування, підтримки обвинувачення або здійснення судочинства в корупційних справах за кордоном. Окремі із них також мають досвід роботи в національних комісіях із суддівської етики", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що Громадська рада міжнародних експертів відграватиме ключову роль у доборі антикорупційних суддів. ГРМЕ спільно із ВККС матиме право накладати вето на сумнівних кандидатів у судді.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087969
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору