EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  1813  18

 МОЗ підтримає законопроект про ліквідацію мережевих монополій на фармринку, - заступник міністра Ілик

Ухвалення законопроекту №8591, який передбачає рівномірний розподіл аптек, має змінити модель з отримання надприбутків на роботу аптечних закладів в інтересах пацієнтів.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "канал 24", про це заявила заступник голови комітету з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко під час круглого столу з обговорення цього законопроекту.

За її словами, в країнах Європейського Союзу, де один фармацевт володіє однією або декількома аптечними установами, такий власник цінує кінцевого споживача продукції і зацікавлений у тому, щоб продати пацієнтові найефективніші та найдешевші для нього ліки.

"Сама законодавча ініціатива виникла не на порожньому місці. Всі ми бачимо, що в сімейному бюджеті українців витрати на ліки посідають значне місце. Для більшої частини населення нашої держави питання лікарських засобів стає досить проблематичним, при цьому вартість лікарських засобів в Україні дуже часто перевищує вартість лікарських засобів у сусідніх країнах", - сказала Сисоєнко.

Вона додала, що і фармацевтичні установи, які займаються роздрібною торгівлею ліків, і аптечні установи відповідно до законодавства належать до закладів охорони здоров'я, і ​​тому мають нести таку ж відповідальність за життя і здоров'я пацієнтів.

У свою чергу, заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик під час обговорення зазначив, що норми, запропоновані законопроектом, стимулюватимуть надання аптеками максимальної кількості фармацевтичних послуг, що зробить лікарські засоби більш доступними для населення.

"Те, що пропонується законопроектом, сьогодні працює в більшості країн. Зокрема, в країнах Європейського Союзу. Міністерство охорони здоров'я підтримуватиме цей законопроект", - наголосив він.

Зазначимо, 12 липня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №8591, який передбачає встановлення правила рівномірного розподілу аптек з уведенням мінімальної відстані між ними в 500 метрів.

Авторами законопроекту є народні депутати Ірина Сисоєнко, Анна Романова, Тарас Кремінь, Олександра Кужель, Ольга Богомолець, Олена Кондратюк, Ірина Геращенко, Олег Мусій та Андрій Шипко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087945
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору