EN|RU|UK
 Економіка
  6846  66

 Для боротьби з ухиленням від сплати податків ДФС збиратиме дані поштових операторів та інтернет-магазинів, - Бамбізов

Робота з даними, отриманими на вимогу ДФС із банків, - це лише перший крок з боку фіскалів щодо виявлення підприємців, які ухиляються від сплати податків.

Наступним кроком буде збір інформації з інших джерел: від поштових операторів, з інтернет-ресурсів, з інтернет-магазинів. Якщо виявиться надмірна бізнес-фінансова активність, яка не відповідає звітній документації ФОП, що подається до органів фіскальної служби, фіскали прийдуть з аудитом, написав у своєму блозі на "Обозревателе" виконувач обов'язків заступника голови ДФС Євген Бамбізов.

Чиновник нагадав, що дії податківців суворо відповідають букві закону: "Ми працюємо виключно в рамках закону. Повторюю: тільки в рамках закону. Ми не порушуємо банківську таємницю. Інформація, яку ми отримуємо від банківських установ, надається за процедурою, визначеною Законом України "Про банки і банківську діяльність": операції, проведені на користь чи за дорученням клієнта, і вчинені ним угоди не розкриваються".

Водночас, за його словами, податківці можуть звернутися до суду за розкриттям банківської таємниці, якщо в ході аудиту ФОП, у якого помічена надмірна бізнес-фінансова активність, виникне така необхідність.

На думку автора блогу, податкові органи не мають відмовлятися від завдання пильно вивчати діяльність малих підприємців. Увага з боку фіскальних органів не зашкодить бізнесу, якщо він будувався і ведеться прозоро.

"Перед законом всі мають бути рівні. Крапка. І конкуренція на ринку має бути справедливою для всіх. Сплата податків - це безумовне зобов'язання всіх суб'єктів господарювання: як великих корпорацій, так і самозайнятих осіб. Це соціальний обов'язок кожного громадянина. Хтось вважає інакше ? Або сплата податків у когось не входить у бізнес-план? Тоді такому підприємцю не місце на українському ринку - якщо ми маємо амбіцію стати повноцінною європейською державою", - написав Бамбізов.

Він також навів статистику: майже два мільйони самозайнятих підприємців дають лише 4% від загальної частки податкових відрахувань до бюджету. Тоді як тисяча великих платників податків забезпечують майже 60% від усього обсягу відрахувань. І це при тому, що умови не рівні: частка витрат, спрямованих на виконання податкових зобов'язань, у великих підприємств і у підприємців-спрощенців (які займають одну ринкову нішу і реалізують один і той же вид продукції) абсолютно різна.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087935
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору