EN|RU|UK
 Політика України
  488  8

 Дефіцит критично необхідних коштів становить 220 млн грн, - НСТУ ухвалила антикризовий план через недофінансування суспільного мовлення

Дефіцит критично необхідних коштів на фінансування роботи Національної суспільної телерадіокомпанії України до кінця 2018 р. становить 220 млн грн. Правління НСТУ затвердило план кризових заходів. Водночас у НСТУ зазначили, що в бюджеті виділено вдвічі менше коштів, ніж того вимагає закон. Цей факт, на думку правління НСТУ, може розглядатися як спосіб фінансового тиску на незалежні ЗМІ.

Про це йдеться в заяві Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) щодо вимушених антикризових заходів, передає Цензор.НЕТ.

"До кінця 2018 року в розпорядженні Національної суспільної телерадіокомпанії України залишається 258,8 млн грн фінансової підтримки; 4,8 млн грн на рахунках філій; 5 млн грн на рахунку центральної дирекції. Очікувані прибутки від господарської діяльності НСТУ до кінця року в найкращому випадку становлять 20 млн грн. Таким чином, для забезпечення роботи телерадіокомпанії до кінця 2018 року є лише 288,6 млн грн. При цьому критичними та обов’язковими для сплати до кінця 2018 року, серед інших, є такі видатки: 210 млн грн - оплата праці; 186 млн грн - оплата трансляції; 9 млн грн - на виробництво вже запущених телерадіопрограм; 28 млн грн - комунальні послуги; 15,6 млн грн - податок на землю; 29 млн грн - оплата послуг та матеріалів; 21 млн грн - внесок до Європейської мовної спілки; 5 млн грн капітальних видатків на програмне забезпечення і технічне обладнання; 5 млн грн капітальних видатків на ремонт філій та обладнання. Дефіцит критично необхідних коштів до кінця 2018 року становить 220 млн грн", - йдеться в заяві.

"У зв’язку з тотальним недофінансуванням Національної суспільної телерадіокомпанії України та наявним дефіцитом коштів, що ставить під загрозу роботу телерадіокомпанії й можливість трансляції усіх теле- й радіоканалів суспільного мовника, правління НСТУ вимушене вдатися до антикризових заходів", - зазначили в НСТУ.

"Рішенням правління від 24 вересня 2018 року визначено План антикризових заходів:

1. Звернутися до працівників ПАТ "НСТУ" з проханням скористатися відпустками без збереження заробітної плати:

‒ вищий керівний склад ПАТ "НСТУ" (голова правління, члени правління, виконавчий директор, заступники виконавчого директора, генеральні продюсери) – 10-15 днів;
‒ керівний склад ПАТ "НСТУ" – 10 днів;
‒ некерівний склад центральної дирекції ПАТ "НСТУ", що не задіяний у забезпеченні ефірного мовлення та виробництві телерадіоновин, – 8 днів.

2. Обмежити з 1 жовтня 2018 року до окремого рішення правління прийом на роботу в ПАТ "НСТУ", забезпечуючи кількість вакансій на рівні не меншому, ніж станом на 1 жовтня 2018 року.

3. Припинити виплату премій керівному складу ПАТ "НСТУ" з жовтня 2018 року до окремого рішення правління ПАТ "НСТУ".

4. Провести переговори з контрагентами щодо розстрочки та відтермінування оплати за послуги і матеріали, що отримуються ПАТ "НСТУ" у 2018 році.

5. З метою розширення можливості співпраці з окремими комерційними підприємствами, залучення додаткових коштів, отримання доходів:

‒ внести зміни до внутрішніх документів ПАТ "НСТУ", що формують засади рекламної та спонсорської політики ПАТ "НСТУ";
‒ вжити заходів для залучення рекламодавців", - роз'яснили в НСТУ.

"Національна суспільна телерадіокомпанія України наголошує, що неодноразово зверталася до уряду з приводу критичної ситуації через незаконне недофінансування. Правління ПАТ "НСТУ" змушене констатувати небажання влади профінансувати суспільне мовлення, що може розглядатись як спосіб фінансового тиску на незалежні ЗМІ. У розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить удвічі менше від суми, гарантованої Законом України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України". Урізане вдвічі фінансування ставить під загрозу подальше існування суспільного мовника в Україні", - резюмували в НСТУ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087905
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору