EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  4224  17

 "Оцінка. Занадто. Дорого": АМКУ перевіряє ринок доступу до бази звітів про оцінку майна, - Загребельська

Антимонопольний комітет розпочав перевірку дій Фонду держмайна щодо впровадження бази звітів про оцінку майна та підключення до неї електронних майданчиків.

Як передає Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebook написала держуповноважена АМКУ Агія Загребельська.

Вона повідомляє, що в понеділок, 24 вересня, взяла участь у відкритій дискусії "Оцінка. Занадто. Дорого", організованої громадською ініціативою "Разом проти корупції" спільно з "Українським кризовим медіа-центром". За її словами, в ході дискусії обговорювали ситуацію з електронним модулем, впровадженим в Єдиній базі звітів за оцінками майна ФДМУ.

(Відео за посиланням)

Загребельська зазначила, що Антимонопольний комітет з цього приводу отримав десятки скарг, заяв, звернень, зокрема, від народних депутатів.

"Наприкінці липня було розпочато перевірку дій Фонду держмайна щодо запровадження бази, підключення до неї електронних майданчиків, тощо. Ми плануємо її завершити в жовтні. Якщо коротко, то із запровадженням бази в Україні з’явився новий ринок. Я б його назвала ринком надання послуг з доступу до державного модуля/бази звітів про оцінку для цілей оподаткування", - пише держуповноважених АМКУ.

За її словами, сьогодні на ринку "надання послуг з доступу до державної базі звітів про оцінку майна для цілей оподаткування" присутні вже чотири компанії, чиї майданчики (за даними журналістів) мають однаковий програмний код і інші подібності. Серед іншого ще на початок минулого тижня - однакову вартість послуг.

Вартість послуг цих майданчиків за доступ до державної бази/внесення інформації залежить від того, скільки коштує нерухомість: чим дорожче нерухомість – тим дорожче доступ. Максимальна ціна для об’єктів, вартість яких перевищує 200 тис грн. (а це майже 50%) складає в загальному 1020 грн. – по 510 грн (оцінювач + нотаріус).

"Споживачами таких послуг виступають оцінювачі та нотаріуси, бо без доступу до державної бази через приватні майданчики за плату вони не зможуть вчинити обов’язкові дії по реєстрації звіту з оцінки нерухомого майна та посвідченню правочину про його відчуження (для цілей оподаткування).

Далі нотаріуси та оцінювачі перекладають ці суми на кінцевих споживачів - замовників оцінки та сторін правочину з відчуження майна. Тобто на громадян, правильність сплати податків якими і контролюється за допомогою електронного модуля державної бази та за сплачені ними кошти", - пише Загребельська.

Вона також нагадала історію п'ятирічної давності.

"У 2013 році оцінювачі могли здійснювати оцінку для цілей оподаткування тільки шляхом використання програми контролю якості, інтелектуальні права на яку належали Інституту управління якістю. За використання такої програми 80% отриманих коштів оцінювачі сплачували цьому інституту в якості винагороди за використання такої програми. В серпні 2014 року ця "схема" була скасована постановою Уряду", - нагадала Загребельська.

Оцінка. Занадто. Дорого: АМКУ перевіряє ринок доступу до бази звітів про оцінку майна, - Загребельська 01
Оцінка. Занадто. Дорого: АМКУ перевіряє ринок доступу до бази звітів про оцінку майна, - Загребельська 02

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087900
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору