EN|RU|UK
 Політика України
  2223  37
Матеріали за темою:

 США допоможуть Україні протидіяти можливому втручанню Росії у вибори 2019 року, - Волкер

Спеціальний представник Сполучених Штатів Америки з питань України Курт Волкер заявляє, що США допомагають Україні протидіяти можливому втручанню Росії у вибори 2019 року.

Про це він повідомив на форумі "Центр аналізу європейської політики" у Вашингтоні (США), передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.

"США не можуть і не будуть персоналізувати вибори в демократичній країні. Ми маємо на підставі наших принципів і цінностей працювати з тим, кого обере український народ. Ми можемо більше або менше погоджуватися з вибором, але визначити мають люди. Водночас Росія серйозно займається тим, щоб спробувати вплинути на ці вибори, і це має бути викрито. Краща протидія такому впливу - його викриття, і ми можемо з цим допомогти. Ми навіть обговорювали деякі моменти, як ми можемо допомогти з цим, з українською владою. Коли я на минулому тижні був у Києві, там також був Джаред Коен з Google (виконавчий директор компанії Jigsaw), і у нього також були ідеї, як допомогти викривати ці речі", - сказав він.

При цьому Волкер висловив упевненість в тому, що українське суспільство настільки змінилося після Євромайдану, що не дозволить політикам просувати антиєвроінтеграційні ідеї, бути терпимими до корупції або прийняти російську агресію.

Говорячи про те, що США вдалося зробити для врегулювання ситуації в Україні, Волкер сказав про введення і посилення санкцій, а також розблокування надання озброєння.

"Одне з найбільш важливих досягнень - ми змінили риторику щодо подій в Україні... Навіщо говорити "тимчасово не підконтрольні владі території"? Це контрольовані Росією території. Раніше в ЗМІ і навіть у дипломатичних колах говорили про сепаратистів, громадянську війну. Не можна опускатися до такого, необхідно говорити, що конфлікт - це окупація Росією... ДНР і ЛНР придумані, щоб Росія уникнула покарання. Але ми часто говорили про них, як про справжніх, як про сторону переговорів. Важливо, що з боку США ми звернулися до Росії безпосередньо для переговорів, як до того, хто приймає рішення", - додав він.

Волкер також висловив упевненість у тому, що санкції працюють, зачіпаючи впливових людей в Росії, і надію на те, що їх вдасться зберегти, незважаючи на різні спроби пом'якшити або зняти їх.

Говорячи про те, що не вдалося зробити, спецпредставник зазначив, що Росія поки не змінила свою позицію в цілому, і, зокрема не погодилась на пропозиції щодо запровадження миротворчої місії Організації Об'єднаних Націй на Донбас.

"Росія досі вважає, що отримує переваги від перебування в Україні. Але це не так. Через російську окупацію Україна стала більш об'єднаною, націоналістичною, проєвропейською і антиросійською... Росія каже, що захищає права російськомовних в Україні. Але єдині місця, де вони страждають, - ті, де присутні російські сили", - навів Волкер аргументи американської сторони під час переговорів з Росією.

Відсутність прогресу щодо миротворців він пояснив бажанням Росії дочекатися результатів президентських і парламентських виборів в Україні.

"Але думаю, що Україна так змінилася, що жоден політик не зможе публічно прийняти ці речі", - додав він.

На його думку, для просування у врегулюванні Україні необхідно забезпечити максимальну увагу і підтримку світу.

"Україна є важливою не тільки для власної безпеки, а й для всіх нас. І якщо Україна досягне успіху, то це також буде натхненням для росіян, свідченням, що це можливо", - додав він.

Серед іншого Волкер зазначив, що Україні варто поліпшити інвестиційний клімат і подолати корупцію.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087867
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору