EN|RU|UK
 Суспільство
  920  3

 Центр мінімізації митних платежів, через який проведено експортних операцій на 104 млн грн, ліквідовано у Вінницькій області

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Вінницькій області припинили діяльність центру мінімізації митних платежів, через який упродовж 2017-2018 рр. було проведено експортних операцій на 104 млн грн.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Державної фіскальної служби.

У рамках проведення операції "Рубіж-2018" і розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 205 КК України була встановлена ​​група осіб, які, використовуючи підконтрольні компанії (в т. ч. нерезиденти), надавали підприємствам реального сектора економіки Вінницької та інших областей України послуги з приховування валютної виручки під час експорту овочів і фруктів українського виробництва.

Для реалізації злочинних намірів фігуранти створили низку підконтрольних компаній-експортерів і підприємств-нерезидентів, зареєстрованих на території Білорусі і Молдови.

На замовлення "клієнтів" - фізичних і юридичних осіб (неплатників ПДВ), сільськогосподарських підприємств та виробників власної продукції, які мали на меті реалізацію вирощеної власноруч продукції без відображення в обліку (реалізації необлікованої продукції) і подальшого ухилення від сплати податків, фігуранти за грошову винагороду оформляли експорт сільгосппродукції від імені підконтрольних підприємств на адресу підконтрольних нерезидентів. При цьому виготовлялися підроблені експортні контракти, інвойси, інші товарно-супровідні документи, в яких відображалися неправдиві відомості щодо ціни, кількісного і якісного складу експортованих ТМЦ.

Надалі, з огляду на обмеження торгівлі між Україною і Російською Федерацією, експортовані в Молдову і Білорусь овочі та фрукти українського походження, шляхом чергової підміни документів, проходили митне оформлення в Республіці Білорусь і експортувалися від імені підконтрольних компаній-нерезидентів у Російську Федерацію з відображенням походження ТМЦ з Молдови і, відповідно, Білорусі.

Кошти, отримані від реалізації продукції, передавалися "клієнтам" готівкою і не відображалися останніми в бухгалтерському та податковому обліку, що давало їм можливість ухилятися від сплати податків і митних платежів.

Загальний обсяг експортних операцій, проведених через підприємства, які входили в "центр мінімізації митних платежів", упродовж 2017-2018 років становив 104 млн гривень.

На підставі постанов суду проведено 4 обшуки в автомобілі, офісному, житловому і нежитловолому приміщеннях, які використовувалися учасниками ЦММП для здійснення незаконної діяльності.

За результатами проведених обшуків виявлено та вилучено печатки та відбитки печаток підконтрольних компаній-нерезидентів, печатки підконтрольних СПД, бухгалтерські документи і документи зовнішньоекономічної діяльності, фінансово-господарські документи підконтрольних СГД, які підтверджують ведення злочинної діяльності, банківські картки, комп'ютерну техніку тощо.

Крім того, накладено арешт на банківські рахунки підконтрольних СГД.

Триває слідство.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087791
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору