EN|RU|UK
 Політика України
  4274  63
Матеріали за темою:

 Це порушення домовленостей, - глава Ради суддів Ткачук про наміри влади призупинити підвищення зарплат суддям

Рада суддів, Верховний Суд і Вища рада правосуддя (ВРП) стурбовані наміром влади призупинити підвищення зарплат суддям у 2019 році.

Про це Українським Новинам сказав голова Ради суддів Олег Ткачук, передає Цензор.НЕТ.

"Рада суддів, Верховний Суд і Вища рада правосуддя стурбовані цією ситуацією, і стурбованість ця викликана тим, що розмір посадового окладу суддів був однією з умов конкурсу, який проводився, зокрема, до Верховного Суду", - заявив він.

За його словами, на початку кваліфікаційного оцінювання суддів і під час проведення конкурсу до нового Верховного Суду був обіцяний високий рівень оплати праці для переможців цих конкурсів.

"Справа навіть не в тому, що той чи інший розмір винагороди встановлений, справа в тому, щоб парламент показав намір дотримуватися цих темпи судової реформи і дотримуватися правил, за якими вона проводиться. Це дуже важливий знак для судової системи і для суспільства загалом", - наголосив глава Ради суддів.

Він прогнозує, що скасування підвищення зарплат суддям призведе до відтоку кваліфікованих суддівських кадрів із системи.

Ткачук також зазначив, що високий рівень зарплати був одним із важливих критеріїв для участі професійних адвокатів і науковців у конкурсах до Верховного Суду.

Рада суддів упевнена, що Верховна Рада відмовиться підтримати положення проекту державного бюджету на 2019 рік, якими передбачено зупинення запланованого підвищення зарплат суддів.

Ткачук заявив, що влада не погоджувала із суддівським самоврядуванням норму проекту держбюджету про "заморожування" зарплат суддів у 2019 році.

"Ми не погоджували цю норму і, очевидно, ніколи б не погодили її, навіть не тому, що вона прямо впливає на суддівську винагороду, а тому, що вона порушує сам закон "Про судоустрій і статус суддів". Цей закон, скажімо так, не дуже просто й однозначно був сприйнятий суддівською спільнотою. Його прийняття дуже позначилося на суддях, частина людей звільнилася, частина пішла на конкурс", - заявив Ткачук.

За його словами, 28 вересня Рада суддів збереться на позачергове засідання для обговорення цієї ситуації.

Планується підготовка звернень до Кабінету Міністрів і парламенту з проханням не приймати це положення держбюджету.

"Звичайно, ми будемо всіма можливими способами реагувати на це. Хочу зазначити, що вже дуже багато парламентаріїв зверталися до Ради суддів із підтримкою нашої позиції щодо того, що робити це (скасовувати підвищення зарплат суддів) украй небезпечно. Неможливо заощадити, коли будуєте ефективний судовий механізм... у мене є впевненість у тому, що парламент все-таки прислухається до судової влади", - сказав голова Ради.

Він також наголосив, що намір влади порушити передбачені законодавством зобов'язання в частині оплати праці є небезпечним прецедентом і може спричинити інші обмеження прав суддів.

Як повідомлялося, проект державного бюджету на 2019 рік передбачає припинення запланованого підвищення заробітної плати суддям. У прикінцевих положеннях законопроекту йдеться про припинення на 2019 рік дії норми закону "Про судоустрій і статус суддів" щодо запланованого щорічного підвищення зарплати суддів. Згідно з цією нормою, з 1 січня 2019 року оклад суддів місцевих судів мав становити 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (близько 46,3 тис. гривень), суддів апеляційних і вищих спецсудів - 40 прожиткових мінімумів (близько 74 тис. гривень).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087748
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору