EN|RU|UK
 Суспільство
  3454  23

 Конфлікт у медуніверситеті ім. Богомольця вирішуватимуть 4 міністерства, - Лінчевський

Медики, викладачі, юристи і силовики спробують розібратися, що відбувається у стінах вищих медичних навчальних закладів.

Про це на брифінгу сказав заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ".

"Ми маємо план вирішення ситуації. Уряд має план дій, залучаємо до роботи Міністерство внутрішніх справ, Мін’юст, Міністерство освіти. І покроково будемо вирішувати ситуацію, що в кінцевому підсумку спрямовано не на вирішення якогось локального конфлікту, а на побудову нормальної здорової системи вищої освіти", - сказав Лінчевський.

Він зауважив, що зараз заручниками ситуації стали і студенти, і викладачі вишу, які мають займатися науковою діяльністю та викладанням, а не брати участь у боротьбі різних сторін за грошові потоки.

"Це ганебна ситуація, коли адміністрація університету втягує студентів і викладачів у свої конфлікти, абсолютно далекі від медичної освіти і медичної науки",- наголосив Лінчевський.

Нагадаємо, згідно з розпорядженням Міністерства охорони здоров'я України ректор Національного медичного університету імені Олександра Богомольця Катерина Амосова була тимчасово відсторонена від виконання своїх службових обов'язків через зрив ліцензійного іспиту.

Складання ліцензійного іспиту "Крок 1. Стоматологія" студентами всіх вищих медичних навчальних закладів відбувалося 20 лютого. Напередодні керівництво Національного медуніверситету імені Богомольця оприлюднило відкритий лист, в якому повідомило, що під час підготовки до цього тестування НМУ оголосив відкриті торги через систему PROZORRO із закупівлі послуг Центру тестування для студентів та інтернів протягом 2018 року. Втім, ці торги були зірвані Центром тестування, який не може визначити пропозиції для участі в тендері за наявності альтернативної пропозиції, яку довелося відхилити як таку, що не в повному обсязі відповідає технічним завданням.

Також наголошується, що в день зриву торгів НМУ передав до Центру тестування підписаний проректором проект договору з надання послуг "Крок 1. Стоматологія" на суму 104 202 грн, які закон дозволяє оплатити за тендер.

Як заявив адвокат К.Амосової Валентин Гвоздій, одним з винуватців зриву сьогоднішніх іспитів в НМУ є заступник міністра охорони здоров'я О. Лінчевський.

У Міністерстві охорони здоров'я була створена комісія для всебічного розгляду ситуації в НМУ ім. О.О. Богомольця, проте її членів і в.о. ректора не пускали до вишу.

23 лютого Наглядова рада НМУ ім. Богомольця висловила підтримку ректору Амосовій.

26 лютого окремі студенти НМУ оголосили про початок страйку на підтримку Амосової. Інші студенти зі свого боку заявили, що страйк є саботажем навчального процесу.

Адміністративний суд Києва поновив Амосову на посаді ректора Національного медуніверситету, а МОЗ - відсторонило.

23 квітня Печерський районний суд Києва поновив Амосову на посаді.

Окружний адміністративний суд Києва скасував наказ Міністерства охорони здоров'я про призначення Юрія Кучина в. о. ректора Національного медичного університету ім. О. Богомольця. Відповідне рішення виніс заступник голови суду Євген Аблов на засіданні в середу, 5 вересня.

Печерський районний суд Києва своїм рішенням від 20 вересня 2018 року поновив на посаді ректора Національного медичного університету імені О.Богомольця Катерину Амосову.

21 вересня МОЗ звернулося в поліцію і ГПУ за фактом відновлення Амосової на посаді ректора НМУ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087486
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору