EN|RU|UK
 За кордоном
  699  11

 Рада Європи очікує якнайшвидшого завершення розслідування вбивства Гонгадзе. Доповідь української влади очікується до 31 березня 2019 року

Комітет міністрів Ради Європи закликав українську владу забезпечити швидке завершення розслідування справи вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це йдеться у повідомленні Ради Європи, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Проаналізувавши виконання Києвом рішення Європейського суду з прав людини щодо "справи Гонгадзе", Комітет міністрів РЕ закликав українську владу якомога скоріше надати інформацію про касаційне провадження стосовно ув'язненого екс-генерала МВС Олексія Пукача.

Крім того у комітеті висловили очікування, що це провадження буде стрімко завершено. 

Міністри ЄС хочуть почути, на якому етапі зараз перебуває розслідування, з якими складнощами можливо доведеться зіштовхнутися, і які розглядаються заходи, аби подолати можливі труднощі та у які часові рамки розслідування може бути завершеним.

Крім іншого, у заяві наголошується, що "правоохоронні органи та суди, очевидно, активно застосовують нові нормативні положення щодо злочинів, вчинених проти журналістів" і висловлюється занепокоєння, що визначення поняття журналіста у Кримінальному кодексі має обмежений характер і може формалістично тлумачитися.

Відповідь від української влади Комітет міністрів очікує отримати до 31 березня 2019 року.

Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області було виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати Гонгадзе. Останки зберігалися в київському морзі і були поховані в березні 2016 року в Києві, на території церкви Миколи Набережного. Тоді в зверненні сім'я Гонгадзе зазначила, що з похованням журналіста його справа не припиняється, замовники його вбивства мають бути засуджені.

Розслідування, яке тривало з початку нульових призвело до того, що в 2013 році до довічного ув'язнення засудили лише екс-генерала МВС Олексія Пукача.

Пукача суд визнав виконавцем вбивства Гонгадзе, замовників вбивства слідство не встановило.

Разом із тим, восени 2000 року в Україні після оприлюднення "плівок майора Миколи Мельниченка" вибухнув так званий касетний скандал. На оприлюднених записах вказується про причетність екс-президента Леоніда Кучми і ряду інших високопосадовців до вбивства журналіста Гонгадзе.

Журналіст був відомий своєю критикою президента Леоніда Кучми, а також тим, що в 2000 році заснував одне з політичних інтернет-видань - сайт "Українська правда".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087434
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору