EN|RU|UK
 Політика України
  14800  643

 Пропоную перейти від президентської до парламентської республіки зі всенародно обраним канцлером, - Тимошенко

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко наполягає на своїй ініціативі закріплення в новій Конституції України переходу від президентської до парламентської форми правління зі всенародно обраним головою уряду.

"Я пропоную перейти від президентської форми правління до парламентської, ми про це вже говорили. Із 30 найрозвиненіших країн світу, де найвищий ВВП на душу населення, у нас майже всі країни з парламентською формою правління, а в більшості з 30 найбільш бідних - президентська форма правління", - сказала вона, виступаючи в п'ятницю на форумі "Новий економічний курс України", передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Ю.Тимошенко зазначила, що "одна людина не може бути абсолютно інтелектуальною, абсолютно моральною, абсолютно чесною, яка орієнтується у всіх питаннях і не залежить від всіх інших".

Лідер "Батьківщини" наголосила, що вона пропонує парламентську форму правління канцлерського типу і висловила жаль у зв'язку з тим, що чинному президенту України Петру Порошенку не подобається ця ідея.

"Він учора про це сказав (під час щорічного послання президента до Верховної Ради. - Ред.), але нічого, потрібно привчати до таких правильних речей і стратегій", - сказала вона.

Ю.Тимошенко зазначила, що за такої форми правління канцлера мають обирати всенародно, одночасно зі списком кандидатів у депутати парламенту.

Лідер "Батьківщини" також вважає, що в Конституції необхідно закріпити нову виборчу систему, сформувати сильне громадянське суспільство, що впливає на владу через сильні всеукраїнські асоціації, а також національну асамблею самоврядування, яка б контролювала всі гілки влади.

Крім того, Ю.Тимошенко виступає за закріплення в Конституції дієвого механізму референдуму за народною ініціативою для того, щоб громадяни могли достроково прибирати неефективну владу, як в центрі, так і на місцях.

Нагадаємо, вчора у своєму щорічному Посланні до ВР Порошенко заявив: "Категорично неприйнятними вважаю ті пропозиції, які просувають явно недемократичні моделі. Хтось відверто захищає "освічений авторитаризм", а хтось камуфлює його в "парламентаризм канцлерського типу". Тільки якщо вчитатися в зміст, а не в заголовок, там у канцлера повноважень більше, ніж у кайзера, а в "рейхстазі" - по суті однопартійна система. Режим одноосібної влади ні до чого доброго Україну не привів, це урок, який треба запам'ятати абсолютно всім " .

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087398
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 7 з 7
<<<1 2 3 4 5 6 7
Сторінка 7 з 7
<<<1 2 3 4 5 6 7
 
 
 
 
 
 вгору