EN|RU|UK
 Політика України
  3266  43

 Рада відправила законопроект про зняття депутатської недоторканності на доопрацювання

Народні депутати визначили порядок подальшого розгляду президентського законопроекту (№ 7203) про внесення змін до Конституції України в частині скасування депутатської недоторканності в зв'язку з рекомендаціями, наданими Конституційним Судом.

У четвер, 20 вересня, парламент 274 голосами ухвалив проект постанови №7203-П1, який встановлює терміни подачі пропозицій і поправок до законопроекту (до 19 жовтня включно) і обробки їх комітетами (до 21 листопада включно), передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

Розгляд законопроекту має відбутися не пізніше, ніж через 7 днів після того, як народні депутати отримають висновки парламентських комітетів.

Крім того, нардепи відхилили аналогічний проект постанови, що стосується альтернативного депутатського проекту (№ 6773) конституційних змін. Його підтримали 213 народних депутатів, за 226 мінімально необхідних голосів.

Змінений законопроект №7203 потрібно буде знову направити в Конституційний Суд для отримання висновку, і тільки після отримання позитивного висновку його можна буде розглядати.

Президентським законопроектом пропонують видалити зі ст.80 Конституції положення про те, що народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані, а також що їм гарантується депутатська недоторканність. У разі затвердження в цілому конституційних змін у цій статті залишиться лише одна норма - про те, що народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп. Передбачено, що закон набуде чинності з 1 січня 2020 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087197
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору