EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  6591  101
Матеріали за темою:

 Троє вірян через Верховний Суд домоглися дозволу на отримання замість ID-карток паспортів старого зразка

Велика Палата Верховного Суду 19 вересня розглянула апеляційну скаргу трьох громадян до Коростенського райвідділу управління Державної міграційної служби в Житомирській області про визнання протиправною відмову у видачі паспорта громадянина України у вигляді книжечки та зобов'язання видати його.

Про це повідомляє "Судово-юридична газета", передає Цензор.НЕТ

Велика Палата Верховного Суду 19 вересня 2018 року розглянула апеляційну скаргу громадян Наталії Дегтяр, Бориса Ференса та Лідії Ференс на рішення КАС ВС від 26 березня 2018 року у зразковій справі за позовом Н. Дегтяр до Коростенського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області про визнання протиправною відмову у видачі паспорта громадянина України у вигляді книжечки та зобов'язання видати його.

Звернення до суду із зазначеними вимогами позивачка мотивувала своїми релігійними переконаннями. Парафіянка Української православної церкви Московського патріархату вважає принизливим присвоєння людині ідентифікуючого номеру, який, на її думку, є аналогом імені, а також нанесення штрих-коду на документ, що засвідчує особу.

Крім того, представники позивачки заявили, що держава, зобов'язуючи громадян отримувати біометричні паспорти, обмежує в правах певну категорію осіб, зокрема вірян.

"Номери привласнюють невпізнаним трупам, в'язням концтаборів і злочинцям, і нас фактично прирівнюють до цих категорій осіб", - зазначив один із представників.

"Тільки фашисти привласнювали людям номери. Дії Державної міграційної служби схожі на ті, які були засуджені Нюрнберзьким трибуналом", - додав ще один представник апелянта.

Крім того, позивачка посилалася на те, що обробка персональних даних під час оформлення паспорта у вигляді ID-карти, є неправомірним втручанням в її особисте життя з боку державних органів.

Зі свого боку представники ДМС акцентували увагу на тому, що для оформлення паспорта громадянина України у формі паспортної книжечки зразка 1994 року після 1 листопада 2016 року більше немає підстав, з огляду на ухвалення спеціального закону "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Таким чином, можливість видачі паспорта без унікального номера запису в реєстрі (або як називають його представники позивача - "печатки антихриста") більше не передбачена.

Зазначимо, що 26 березня 2018 року Колегія суддів Касаційного адміністративного суду ВС (судді М. Смокович, В. Бевзенко, О. Білоус, В. Шарапа, Т. Стрілець) в задоволенні заявлених вимог позивачці відмовили. Однак у подальшому рішення колегії було оскаржено у Великій палаті Верховного Суду, і тепер ВП ВС дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.

У підсумку, ВП ВС постановила скасувати рішення КАС ВС від 26 березня 2018 року, визнати протиправною бездіяльність ДМС у вигляді відмови від видачі Н. Дегтяр паспорта громадянина України у вигляді книжечки і зобов'язати міграційну службу все-таки зробити це.

Повний текст рішення Великої палати буде складено 1 жовтня 2018 року.

Зазначимо, що розгляд цього позову, що відбувався досить емоційно, тривав у Великій палаті Верховного Суду цілий день - з 10:00 до 20:00. Біля Кловського палацу весь цей час перебувала велика група парафіян УПЦ МП, що вимагала задовольнити касаційну скаргу їхньої парафіянки.

Нагадаємо, з 1 листопада 2016 року всі громадяни України отримали право оформити паспорти в формі ID-карток. ID-картка має вбудований електронний безконтактний чіп, на який записують персональні та біометричні дані власника документа, зокрема місце проживання та сімейний стан.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087177
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору