EN|RU|UK
 Політика України
  2238  8

 Одеський губернатор Степанов пропонує будувати дороги за формулою

Губернатор Одеської області Максим Степанов пропонує ввести середньострокове планування ремонту доріг по всій країні - на 3-5 років.

Крім цього, обов’язково встановити чіткі критерії розподілу коштів дорожнього фонду - за спеціальною формулою. Про це йдеться в його зверненні до бюджетного комітету Верховної Ради, пише Обозреватель.

"У нас немає чіткої методики розподілу коштів по областях. Все робиться в ручному режимі. Як наслідок, Одеська область, наприклад, у 2018 році фактично отримає на дороги місцевого і державного значення з різних джерел трохи більше як 1 млрд грн, а це - 1,5% грошей від усього дорожнього фонду країни", - заявив Степанов, коментуючи своє звернення до депутатів.

Як приклад, Степанов наводить ситуацію з так званим митним експериментом - коли 50% від перевиконання платежів мають іти на ремонт доріг. Але з 2018 року цю норму змінили. Так, у липні Одеська область мала отримати 206 млн гривень, а в реальності надійшло 5 млн гривень.

Губернатор додає, що також проблемою є постійна зміна правил під час наповнення дорожнього фонду. "Потрібне стабільне джерело його формування, без щорічних змін законодавства", - упевнений Максим Степанов.

Формульну методику розподілу коштів потрібно розробити і затвердити додатково. А всі ці зміни - закріпити в Бюджетному кодексі. Вони дозволять більш ефективно і завчасно планувати ремонт доріг по всій країні.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087115
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору