EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  1038  16

 Дуда попросив Трампа збільшити військовий контингент США в Польщі через агресію РФ: Російська окупація Криму - частина постійного порушення міжнародного права

Президент Республіки Польща Анджей Дуда закликав американського лідера Дональда Трампа збільшити чисельність військових підрозділів США на польській території з метою посилення безпеки регіону і стримування російської агресії.

Про це він заявив під час спільної з президентом США прес-конференції у вівторок у Вашингтоні, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Не можна говорити, що наявна присутність збройних сил США в Польщі погіршує умови безпеки, оскільки призводить до посилення (військової. - Ред.) активності Росії і збільшення мілітаризації цієї частини Європи з боку РФ", - заявив польський лідер.

Як приклад він навів той факт, що значне посилення військової присутності РФ у Калінінградській області почалося понад десять років тому. Росія, за його словами, нарощує свій збройний потенціал систематично.

У зв'язку з цим Дуда нагадав про напад Росії на Грузію в 2008 році і спроби зайти танками в Тбілісі. Крім того, він звернув увагу на нинішню військову агресію РФ проти України, а також незаконну анексію Криму, назвавши це "наявним порушеннями міжнародного права" з боку Москви.

"Існує ціла низка аргументів на користь того факту, що присутність збройних сил США в цій області (в Східній Європі. - Ред.) абсолютно виправдана", - цитують Дуду Крим.Реалії.

"Вчора ми бачимо незаконну анексію Криму. Сьогодні ми спостерігаємо постійне порушення міжнародного права в Луганській і Донецькій областях. Таким чином, сьогодні це політичні і військові факти Європи, і присутність Сполучених Штатів дає тільки гарантію безпеки і можливість захисту", - зазначив Дуда.

"Присутність (Збройних сил. - Ред.) Сполучених Штатів - єдина гарантія безпеки і можливість оборонятися. Дозвольте повторитися - це єдина гарантія безпеки і оборони цієї частини Європи. Це вільний світ, і це найбільш важливе питання зараз з нашої точки зору, з точки зору країн Центральної та Східної Європи", - підкреслив президент Польщі.

У зв'язку з цим він зазначив, що висловлює "загальний голос" країн регіону, наголосивши на необхідності присутності в цій частині Європи військ США і НАТО. Він також зазначив, що це також відповідає інтересам збереження міжнародного права і національної безпеки Сполучених Штатів.

"Я пропоную вам розмістити ще більше американських військ у Польщі", - підкреслив Дуда, звертаючись до глави Білого дому.

Він також заявив, що потужна присутність збройних сил США і НАТО в його країні відіграє роль стримування російської агресії в Європі.

Трамп погодився з оцінкою Дуди.

"Я думаю, що це дуже агресивна ситуація. Я вважаю, що Росія діяла агресивно", - сказав він.

Він додав, що Росія "поважає силу" і зараз в США "є найбільшою силою у світі".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087111
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору