EN|RU|UK
 Суспільство
  7961  131

 Нові будівельні норми дозволяють робити дороги вужчими, - Парцхаладзе

Із 1 вересня в Україні почали діяти нові державні будівельні норми (ДБН), згідно з якими можна звужувати ширину смуг руху на дорогах у містах та селах з метою впровадження європейських стандартів безпеки на дорогах.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

"Оновлені ДБН щодо вулиць і доріг уже діють, а це означає, що з 1 вересня під час проектування нових чи реконструкції або капремонті наявних доріг можна звужувати ширину смуг руху залежно від призначення дороги. Це важливі вимоги безпеки, які вже давно використовуються в Європі і тепер впроваджені в нас", - сказав він.

За словами Парцхаладзе, можливість звуження смуг руху сприятиме підвищенню безпеки руху на дорогах і зменшенню кількості дорожніх аварій. На сьогодні одними з найнебезпечніших доріг вважаються дороги із шириною смуги руху 3,6 м та більше. Смертність від ДТП на них, за статистикою, становить від 20-25 осіб на 100 тисяч населення. Менш небезпечними є дороги із шириною смуги 3,25-3,60 м з можливою смертністю від 6-10 людей на 100 тисяч. Найбезпечнішими є дороги в Європі з шириною смуги руху 2,8-3,25 м. У таких випадках смертність становить максимум 2-3 особи.

"Зменшуючи швидкість лише на 1,5 км/год, рівень смертності на дорогах знижується в середньому на 6%. Уявіть, скільки життів може врятувати лише розумний підхід до проектування доріг. Окрім цього, зміни, введені в нових ДБН, дозволять збільшити пропускну здатність вулиць та зменшити затори за рахунок облаштування додаткових смуг для авто та окремих смуг для громадського транспорту. Також звільнений простір можна використовувати для проектування велосипедних доріжок, острівців безпеки на переходах та паркувальних кишень", - пояснив Лев Парцхаладзе.

Згідно з новими ДБН, мінімальна ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення в найкрупніших, крупних, великих, середніх та малих містах, окрім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах та головних вулицях становить 3 м. На магістралях загальноміського значення безперервного руху в найкрупніших і крупних містах мінімальна ширина смуги руху дорівнює 3,5 м. На місцевих житлових вулицях і дорогах усіх населених пунктів вона становить 2,75 м.

Нагадаємо, Державні будівельні норми (ДБН) - обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції наявних будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Нові ДБН розроблені Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій і набувають чинності з 1 грудня 2018 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3087092
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору