EN|RU|UK
 Суспільство
  2317  15

 Бізнесмени візьмуться за підготовку українських студентів: Кабмін схвалив концепцію студентської практики на приватних фірмах

Гриневич пропонує впровадити цю форму освіти до 2023 року, Гройсман доручив внести пропозиції за місяць.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні ми бачимо, що чотири із десяти фірм у ключових галузях української економіки говорять про те, що існує значний розрив між уміннями, якими володіють працівники, і тими, які потрібні фірмам", - повідомила на засіданні міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

З огляду на це, зазначила вона, необхідно розвивати партнерські відносини з бізнесом у підготовці фахівців.

Передбачається, що відносини між студентами, вишами та бізнесом регулюватимуться на підставі договору, де буде прописано обов'язки сторін.

Зазначено, що суть концепції в тому, що роботодавець братиме безпосередню участь у навчанні студентів.

Зокрема, реалізація концепції відбуватиметься в три етапи.

Перший етап (2018-2019 роки) - розроблення нормативно-правової бази для введення дуальної форми здобуття освіти. Другий етап (2019-2020 рр.) - розроблення типових моделей дуальної форми навчання в навчальних закладах, реалізація пілотних проектів і проведення оцінки ефективності. Третій етап (2020-2023 рр.) - створення кластерів дуальної освіти на базі конкурентоздатних закладів освіти.

Метою реалізації концепції є визначення положень державної політики щодо підвищення якості професійної підготовки на підставі дуальної форми навчання.

У свою чергу прем'єр-міністр Володимир Гройсман виступив за якнайшвидше впровадження цієї програми.

З огляду на це він доручив протягом місяця внести пропозиції, щоб можна було запустити пілотні проекти щодо дуальної освіти у всеукраїнському масштабі.

Дуальне навчання — це різновид навчання, за якого теоретична частина підготовки відбувається на базі освітнього закладу, а практична — на робочому місці на підприємстві.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086944
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору