EN|RU|UK
 Політика України
  1949  32

 ЄСПЛ зобов'язав ГПУ тимчасово утриматися від доступу до даних телефону журналістки Седлецької

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення про тимчасову заборону на доступ до даних телефону журналістки Наталії Седлецької.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

Про це йдеться в офіційному листі з Європейського суду з прав людини, отриманому зі Страсбурга увечері 18 вересня.

Заборона на доступ до даних із телефону журналістки діє протягом місяця - до 18 жовтня 2018 року. Цей час дається захисту Седлецької для підготовки та направлення повної скарги до ЄСПЛ, яку суд розглядатиме "в пріоритетному порядку", йдеться в документі.

"18 вересня 2018 року суд […] в інтересах сторін та інтересах належного провадження у справі ухвалив рішення вказати уряду України відповідно до статті 39 Регламенту на те, що він має забезпечити, щоб органи державної влади утрималися від доступу до будь-якої інформації, що стосується заявника, зазначеної в рішенні Печерського районного суду міста Києва від 27 серпня 2018", - йдеться у рішенні ЄСПЛ.

Згідно з правилом 39 Регламенту ЄСПЛ, суд має право застосувати тимчасові забезпечувальні заходи щодо держав, які підписали Європейську конвенцію з прав людини. Такі тимчасові заходи застосовуються лише у виняткових випадках, коли суд, розглянувши всю необхідну інформацію, дійшов висновку, що заявник матиме серйозний ризик незворотної шкоди у разі, якщо захід не буде застосовано.

"Фактично правило 39 - це наказ для уряду певної країни негайно вжити заходів, котрі унеможливили б настання непоправних наслідків від порушення прав людини", - пояснює адвокат журналістки Сергій Заєць.

"Тепер генпрокурор Луценко має виконати рішення ЄСПЛ та не просто дати вказівку слідчому припинити збір інформації з телефонів журналістів, але й у разі, якщо така інформація була уже отримана - заборонити її аналізувати, а можливо, і знищити її. Така процедура є", - зазначив адвокат.

Нагадаємо, ГПУ отримала доступ до дзвінків, SMS і даних про місцезнаходження головного редактора "Схем" Наталії Седлецької за 17 місяців. Правоохоронці пояснили це тим, що дані з телефона журналістки Седлецької потрібні в рамках розслідування можливого розголошення закритої інформації керівником НАБУ Ситником. Колектив "Схем" заявив, що вважає цей факт "тиском на незалежного журналіста".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086885
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору