EN|RU|UK
 За кордоном
  30998  92

 Міноборони РФ, представляючи документи на ракету Бук, оприлюднило копію, яка була завірена на рік раніше написання оригіналу, - "Нова газета"

У наданих Міноборони Росії документах на зенітну ракету комплексу "Бук", використану для атаки на МН-17, виявлено ​​помилку.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в розслідуванні "Новой газеты".

У тексті зазначається: "У "відновленому оригіналі формуляра" поруч із номером 8869032 присутні цифри 8868720, що значаться як серійний номер вже зібраного виробу. Під час презентації генерал Паршин називає цей номер кілька десятків разів так, що журналісти вивчать його напам'ять. ("Перша цифра 8 є кодом виробника - Долгопрудненського заводу, 86 - рік випуску ракети, а 8720 - унікальний номер ракети".) Також разом фігурують номери двигуна (8869032) і зібраного виробу (8868720) і в пред'явленій Паршиним "зведеній відомості". В обох документах вказано дату виробництва ракети: 24 грудня 1986 року.

"Шановні пані та панове! Знаючи заводський серійний номер виробу по журналу обліку прийнятої продукції, <...> можна визначити бортовий (тобто бойовий) номер ракети. А також встановити, в яку військову частину вона була призначена", - говорив генерал-артилерист.

Встановити бортовий номер і одержувача ракети російські військові змогли з третього документа, "журналу прийнятої продукції", який, як підкреслив генерал Паршин, має гриф "цілком таємно".

Справді, в рукописному журналі навпроти "унікального номера ракети" 8720 вказано і місце відправлення - в/ч 20152 (військова частина в Тернопільській області на заході України). Скажу, що автентичність цього документа викликає найменше питань. Ймовірно тому прес-секретар МО РФ генерал Конашенков так наполегливо закликав слідчих JIT вимагати і вивчити всю прибуткову документацію в тернопільській військовій частині. Швидше за все, ракета з номером 8720 справді пішла з Долгопрудного в Тернопільську область.

Проте чи справді всередині її був двигун із номером 8869032, який пред'явили голландці?

Давайте уважно подивимося на "зведену відомість виробу" і "відновлений оригінал формуляра на двигун", які показує Паршин. (Адже саме ці два найважливіші документи доводять, на думку Міноборони, що знайдений на Донбасі ракетний двигун 8869032 стояв саме в ракеті 8720 з Тернополя.)

Треба зауважити, що генерал Паршин ніяк не пояснює, чому замість оригінального "формуляра на двигун", публіці пред'явили "відновлений оригінал формуляра на двигун". Однак як випливає з ГОСТУ СРСР 19.601-78, прийнятого 1 січня 1980 року, відновлений оригінал може бути виготовлений після складання акту про списання оригіналу, що став непридатним або втраченим.

Міноборони РФ, представляючи документи на ракету Бук, оприлюднило копію, яка була завірена на рік раніше написання оригіналу, - Нова газета 01

Нестиковки в датах на документах Міноборони Росії. Кадр RT

У папері, згідно з правилами відновлення оригіналів, певним стандартом, стоять позначки особи, відповідальної за заповнення. У нашому випадку відповідальною була працівниця на прізвище Дмитрієва. У документі як мінімум на чотирьох аркушах є її прізвище і підпис, а також дата заповнення: 14 cічня 1986 року.

Виходить, відповідальна Дмитрієва виготовила копію документа на готовий виріб майже за рік до його виробництва?

"Дата виготовлення зібраного виробу" - 24 січня 1986 року - значиться в цьому ж формулярі. Цей факт породжує питання: хто і коли міг втрутитися в створений Дмитрієвою документ, який, імовірно, не мав стосунку до ракети, випущеної з "Боїнгу".

У цьому контексті звертає на себе увагу і почерк заповнювача другого документа - "зведеної відомості на виріб". Очевидно, її заповнює одна людина: автор в особливій стилістиці виписує цифру 2, щоразу виводячи петлю нагорі і внизу. При цьому в змісті відомості, де єдиний раз вказано серійний номер ракети - 8868720, цифра 2 виписана інакше. Також помітно, що при написанні останніх двох цифр використовувалася світліша туш".

Міноборони РФ, представляючи документи на ракету Бук, оприлюднило копію, яка була завірена на рік раніше написання оригіналу, - Нова газета 02

Таким чином, якщо вірити документам Міноборони РФ, копія документа була засвідчена на рік раніше підписання оригіналу, - пише видання. У документі стверджується, що ракета була зібрана в грудні 86-го року. При цьому на сторінці вказано, що оригінал був відновлений у січні 86-го.

Нагадаємо, 17 вересня в Міноборони РФ заявили, що ракета, якою було збито малайзійський "Боїнг" рейсу MH-17 на Донбасі у 2014 році, була виготовлена ​​на Долгопрудненському підприємстві в Підмосков'ї в 1986 році і того ж року нібито була відправлена ​​до військової частини, розташованої в Україні. В Україні назвали ці заяви Міноборони РФ черговим фейком.

Нагадаємо, літак "Боїнг-777" Малайзійських авіаліній, який прямував з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року в районі Тореза (Донецька область). Унаслідок падіння загинуло 298 осіб.

Цензор.НЕТ неодноразово повідомляв про хід розслідування причин катастрофи "Боїнга" рейсу МН17, а також оприлюднив ексклюзивні фотографії ангара і фотографії елементів "Бук-М1-2", які фігурують у матеріалах кримінальної справи. Прокуратури Нідерландів та Австралії підготували вельми переконливу доказову базу. Зокрема, було встановлено, що елементи, які вразили "Боїнг", точно збігаються з начинкою бойової частини саме новітньої російської зенітної ракети "БУК-М1-2". Комплекс "БУК-М-1-2" був розроблений у 1997 році, поставлений на озброєння ЗС РФ у 1998-му і ніколи не поставлявся в Україну. Також незалежні експерти з Німеччини, Англії та Польщі, вивчили фрагменти уламків і склали свою думку: це частини російської ракети "БУК". Сучасна хімічна експертиза абсолютно точно встановила склад металу, виявила частки матеріалу обшивки і скла саме збитого лайнера, які пробивали ці елементи перш, ніж уразити людей.

У листопаді 2015 року Президент Петро Порошенко під час візиту до Нідерландів заявив, що Україна використовує членство в Радбезі ООН в розслідуванні трагедії "Боїнга" рейсу МН-17.

У травні 2016 року австралійська юридична фірма LHD подала позов проти Росії і російського президента Володимира Путіна в Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) від імені родичів жертв "Боїнга" "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17, збитого 17 липня 2014 року над непідконтрольними Україні територіями східної частини країни. Позов, у якому РФ і В.Путін вказуються як відповідачі і який вимагає компенсацію $ 10 млн за кожного пасажира, був поданий 9 травня.

Восени минулого року Міжнародна слідча група (JIT*) представила висновки, згідно з якими малайзійський "Боїнг" був збитий ракетою "земля-повітря" з установки "БУК", яка стріляла з району донбаського містечка Сніжне (на той час перебувало під контролем "ДНР"). Слідча група представлена ​​п'ятьма країнами: Малайзія, Нідерланди, Бельгія, Австралія, Україна. Росія від участі в спільному розслідуванні групи відмовилася.

24 травня Міжнародна спільна слідча група поінформувала, що літак рейсу MH17 над окупованою територією Донбасу 17 липня 2014 року було збито зенітно-ракетним комплексом "БУК", який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді ППО російських ВС, яка дислокується в Курську.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086849
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору