EN|RU|UK
 Політика України
  1760  6

 Верховний Суд визнав, що ВККС не має права встановлювати вимоги до висновків Громадської ради доброчесності

Верховний Суд України задовольнив позов Громадської ради доброчесності (ГРД) і визнав Регламент Вищої кваліфікаційної комісії суддів незаконним у частині, яка стосується ГРД і обмежувала її дії.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомив голова Ради громадського контролю НАБУ, член Громадської ради доброчесності (ГРД) Роман Маселко на своїй сторінці в Facebook.

"Верховний Суд задовольнив позов ГРД і визнав Регламент ВККС незаконним в частині, яка стосується ГРД і обмежувала її дії", - написав він.

Координатор ГРД, юрист Галина Чижик підкреслила, що тепер ВККС не має права встановлювати вимоги до висновків Громадської ради доброчесності.

Нагадаємо, 23 березня в ВККСУ заявили, що Комісія бере до уваги висновки ГРД, але деякі надані матеріали не відповідали регламенту і попросили усунути неточності.

26 березня Громадська рада доброчесності заявила про свій вихід з процесу оцінки суддів, щоб не легітимізувати його. "Менше ніж за рік Вища кваліфікаційна комісія суддів України хоче переатестувати понад 5000 суддів. 23 березня одна з колегій ВККС за півтори години встигла провести співбесіди з 9 суддями. Це лише підтверджує, що кваліфікаційне оцінювання - конвеєр, єдина мета якого - зберегти суддям посади і відзвітувати про "успішне завершення" реформи. Як наслідок, вже в "реформованих" судах виявляться і судді Майдану, і судді, які часто відвідують окуповані території, що загрожує національній безпеці країни, і судді, доходи яких не відповідають задекларованим доходам, і судді, які причетні до винесення довільних рішень, які стали предметом розгляду ЄСПЛ", - йдеться в заяві ГРД.

ВККС заявила, що продовжує оцінювання суддів без Громадської ради доброчесності після виходу останньої з процесу.

Голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо заявив, що проти бойкоту переатестації суддів з боку ГРД.

Верховний Суд визнав, що ВККС не має права встановлювати вимоги до висновків Громадської ради доброчесності 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086796
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору