EN|RU|UK
 Київські новини, Суспільство
  7283  36

 Із 14 вересня полігон у селі Підгірці, який приймає до 40% київського сміття, заблоковано. Столиця на межі колапсу, - "Київспецтранс"

Із п’ятниці, 14 вересня, полігон твердих побутових відходів №5 у селі Підгірці (під Києвом) заблоковано невідомими особами.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Голова правління ПрАТ "Київспецтранс" Андрій Грущинський на сторінці підприємства у Facebook.

Публікуємо текст заяви повністю.

"Починаючи з 14 вересня полігон твердих побутових відходів №5 у селі Підгірці заблоковано невідомими особами. Що мають на меті ті, хто це робить, та які вимоги висувають, наразі невідомо, адже акцію не підтримує ні одна місцева громада, офіційно чи через ЗМІ про неї теж ніяк не заявлено. Людей звозять та вивозять автобусами, а гасла, під якими стоять "мітингувальники", свідчать про те, що організатори цього заходу не розуміють реального стану справ як на самому полігоні, так і у сфері поводження з відходами взагалі.

Тим часом блокування полігону триває і ситуація ось-ось досягне критичного рівня, оскільки втручання в роботу стратегічного об’єкта, який приймає до 40% київського сміття, може призвести до серйозних екологічних наслідків для міста та навколишніх населених пунктів.

Наразі вимушено зупинені всі дії з накриття першої карти полігону ґрунтом, що ніяк не сприяє покращенню екологічної обстановки навколо. Під загрозою також опинилася підготовка полігону до закриття, а саме роботи з укріплення захисних дамб, з переробки фільтрату тощо.

ПрАТ "Київспецтранс" разом з КМДА і громадами навколишніх сіл докладає всіх зусиль для закриття полігону №5. Але як тільки справа зрушила з місця і роботи почалися, хтось вирішив влаштувати провокацію та загострити ситуацію навколо цього питання.

Ми наголошуємо, що закриття полігону в нинішньому вигляді небезпечне, а вирішення організаторами цієї акції власних корисних інтересів за рахунок безпеки людей є неприйнятним! Немає альтернативи тому, що Київ має припинити захоронення сміття та отримати сучасний завод з його переробки - саме такий завод ми побудуємо за два роки. Але проблему треба вирішувати всебічно і цивілізовано. Без попередніх робіт з укріплення полігону та подальшої його рекультивації це місце стане екологічною бомбою уповільненої дії.

Ми звертаємося до свідомих громадян не підтримувати цю замовну акцію, оскільки люди, які організували блокування полігону, виступають проти інтересів місцевих мешканців, киян та проти екології в принципі. Ми завжди відкриті для спілкування, охоче надаємо будь-яку інформацію стосовно стану справ на полігоні та наших дій щодо його закриття, але категорично проти того, щоб цю ситуацію використовували для дестабілізації ситуації в місті та у країні.

Голова правління ПрАТ "Київспецтранс" Андрій Грущинський".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086712
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору