EN|RU|UK
 Політика України
  7873  54
Матеріали за темою:

 Україна завжди була канонічною територією тільки Вселенського Патріархату, - архієпископ Тельміський Іов (Геча)

Територія України ніколи не була канонічною територією будь-якої іншої помісної православної церкви, крім Вселенського патріархату.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю виданню "Главком" розповів Єпископ Константинопольського патріархату, архієпископ Тельміський Іов (Геча).

"Відразу, щоб зняти всі спекуляції навколо штучних закидів про "вторгнення на чужу канонічну територію"(мається на увазі рішення Константинополя про призначення в Україні власних екзархів. - Ред.), зазначу, що територія України ніколи не була канонічною територією будь-якої іншої помісної православної церкви, крім Вселенського патріархату. Київська митрополія канонічно й історично, з моменту свого створення в часи перших київських християнських князів Аскольда, Ольги і Володимира і далі понад 700 років була митрополією в складі Вселенського Патріархату", - пояснив владика.

Він підкреслив, що навіть після передачі в 1686 році частини Київської кафедри на підросійських територіях під тимчасову опіку (намісництво) московських патріархів Україна весь час залишалася канонічною територією Константинопольської церкви.

"Після приєднання в середині XVII ст. Лівобережної частини України до складу Московської держави Київська церква опинилась розділеною на частини між різними ворогуючими країнами (Росією, Польщею і Туреччиною), через що у Києві тривалий час не могли обрати єдиного митрополита. У цій складній ситуації Вселенський патріарх, щоб не залишити остаточно українську паству без архіпастирської опіки, частину Київської церкви на підвладних Росії територіях в 1686 році передав під тимчасову опіку (намісництво) патріархові московському, аби той міг допомогти поставити в Києві та інших єпархіях лівобережної України (Гетьманщини) митрополита і єпископів. При цьому принциповою умовою залишалась вимога, щоб Київські митрополити і надалі лишались автономними від Москви Екзархами Вселенського патріарха і обов’язково поминали його ім’я на всіх богослужіннях. Тобто це жодним чином не було передачею Київської митрополії під владу Московських патріархів. Бо така передача була б антиканонічною, оскільки в грамоті про заснування Московського патріаршества межі канонічних впливів московських патріархів визнавались у кордонах Московської держави 1589 року. І до цих меж жодним чином не входила Київська митрополія, яка вміщала в себе під омофором Вселенського патріархату Україну, Білорусь, Литву і Польщу", - розповів архієпископ Тельміський Іов (Геча).

Нагадаємо, 17 квітня, Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання Томосу Українській помісній автокефальній церкві.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

7 вересня стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

У відповідь на це 14 вересня Синод РПЦ припинив молитовне спілкування із Константинопольським патріархатом.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086700
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору