EN|RU|UK
 Політика України
  751  30

 Велика Британія зацікавлена в обміні досвідом з Україною у виявленні гібридних загроз і реагуванні на них, - Вільямсон

Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Державним секретарем у справах оборони Великої Британії Гевіном Вільямсоном (Gavin Alexander Williamson).

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Урядовий портал.

Віце-прем’єр-міністр зазначила, що політичний та військовий діалог двох країн залишається інтенсивним та подякувала Великій Британії за підтримку реформ в Україні. Зокрема, наголосила вона, надзвичайно цінною є британська допомога Україні в оборонному плануванні, розвитку бойових спроможностей Збройних Сил та в професійній підготовці військовослужбовців.

Віце-прем’єр-міністр також висловила підтримку Великій Британії у справі Солсбері та засудила агресивні дії Росії.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що гібридні загрози з боку РФ стосуються не лише України: "Гаряча фаза війни проти України триває, але це війна і проти всього західного світу, просто це так звана "м’яка війна". Протидією цьому може бути зміцнення єдності західної спільноти".

Віце-прем’єр-міністр нагадала про Міжвідомчі навчання з розбудови національної системи стійкості до загроз, які мають відбутися 8-10 жовтня в Україні за підтримки британської сторони.

Говорячи про подальшу співпрацю України з Великою Британією, Гевін Вільямсон зазначив, що для британців необхідно з перших джерел почути про те, як Україна реагує на гібридні загрози з боку Росії. "Рік тому ми навіть не уявили собі, що в нас може статися інцидент, подібний тому, що трапився в Солсбері. Україна має надзвичайний досвід у виявленні, реагуванні та розслідуванні гібридних загроз, зазнавши повного спектру агресії з боку Росії. Для Великобританії надзвичайно важливо взаємодіяти з Україною, оскільки британці також свідомі цієї небезпеки", - сказав Гевін Вільямсон.

Під час обговорення питання імплементації положень Закону України "Про національну безпеку" сторони торкнулися підтримки Великобританією реформ в оборонній сфері України. Зокрема, Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила зацікавленість в досвіді Великої Британії з наближення до стандартів НАТО в управлінні оборонно-промисловим комплексом.

Сторони вважають, що існує високий потенціал співпраці у сфері підготовки українського військового персоналу, зокрема, щодо різнорівневого управління оборонними структурами, а також навчальних курсів для українських фахівців, у тому числі керівного складу, в британських військових освітніх закладах.

Державний секретар у справах оборони Великої Британії вважає, що для ефективного впровадження змін необхідно отримати не лише знання, а й переглянути підходи до культури їх впровадження.

На думку співрозмовників, наразі є всі передумови для посилення розвитку професійної військової освіти в Україні.

Говорячи про взаємодію у рамках співпраці з НАТО, Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила вдячність за практичну і політичну підтримку України з боку Британії в Альянсі. Вона також зазначила, що наразі Уряд має чітке завдання – створення умов для членства України в НАТО, а це означає ефективне проведення реформ та перехід на стандарти НАТО. В цьому напрямі головним інструментом для України є Річна національна програма, підходи до формування якої вже найближчим часом будуть якісно оновлені.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086696
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору