EN|RU|UK
 Суспільство
  1691  16

 У другому півріччі у прокат вийдуть 18 українських повнометражних фільмів, - Іллєнко

За словами голови Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка, за останні роки багато зусиль спрямовано тільки на підтримку виробництва кіно, але не на освіту або підтримання мережі кінотеатрів.

Про це він сказав під час медіадискусії на VIII міжнародному медіафорумі Kiev Media Week, пише Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Цієї осені кінопрем'єри відбуваються кожного вікенду - завдяки, в першу чергу, державній підтримці. У другій половині року маємо прем'єри 18-ти повнометражних фільмів, з них держава підтримала 16", - сказав голова Держкіно.

Він додав, що український кінематограф нині розвивається в цілком європейському контексті, оскільки близько третини проектів, які були підтримані, створюються в європейській коопродукції. Ще одним з важливих чинників, за його словами, є розширення географічного кола партнерів.

"У першу чергу найбільш перспективними зараз видаються представники канадської кіноіндустрії. З урядом Канади ми вже на завершальному етапі щодо фіналізації міжурядової угоди про спільне аудіовізуальне кіновиробництво. Для нас також важливо досягти рамкових юридичних міжнародно-правових домовленостей із Китаєм, бо це на сьогодні найбільший ринок у світі", - зазначив Іллєнко.

Водночас він окреслив найбільші нинішні проблеми галузі.

"Одна з них - та, що для індустрії найбільше потрібні системність і прогнозованість у державній підтримці, оскільки саме це дає можливість розраховувати план дій хоча б на подальші пару років. Без того, що індустрія буде бачити обсяги підтримки, способи її надання хоча б на кілька років уперед, говорити про ефективне партнерство з приватними інвесторами неможливо", - наголосив голова Держкіно.

Ще один виклик, за його словами, полягає в тому, що за останні роки багато зусиль спрямували лише на підтримку виробництва кіно, але не на відповідну освіту.

"Для того, щоб кіноіндустрія розвивалася і в перспективі могла вийти на той рівень розвитку, коли вона не буде настільки залежати від державної підтримки, треба підтримувати інші ланки. І найбільш критичним моментом є освіта. Йдеться не про практики, не про те, як побудувати навчальну програму, а про те, що сьогодні проблема нашої кіношколи - в побутовому плані... Треба спрямувати фінансові ресурси на забезпечення освіти. Кеш-рібейти - це також питання, яке найчастіше лунає на кожній презентації української кіноіндустрії за кордоном. І це є зараз тією обставиною, яка дуже понижує нашу конкурентоздатність на міжнародному ринку в боротьбі за реальні гроші, за прихід сюди людей, які будуть знімати тут кіно, використовувати наші ресурси, наші локації, створювати робочі місця", - сказав голова Держкіно.

Також він наголосив, що надзвичайно важливо підтримувати розвиток мережі кінопрокату, тобто кінотеатрів.

"Бо марно говорити про якийсь бізнес, про економіку, про інвестиції, коли в країні є 513 кінозалів, розміщених у 170 кінотеатрах, які розташовані в основному в Києві та інших мегаполісах", - зауважив Іллєнко.

Голова Держкіно закликав кіноспільноту об'єднати зусилля для того, щоб адвокатувати в бюджеті 2019 року витрати на всі ці вкрай необхідні речі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086681
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору