EN|RU|UK
 Події
  15096  43

 Документального підтвердження передачі ракети у військову частину немає і присутність ракети в Україні не підтверджена - російський експерт Лукашевич про доповідь Міноборони РФ про ракету до БУКа

Російський авіаційний експерт Вадим Лукашевич прокоментував нинішню доповідь Міноборони РФ про походження ракети до БУКа, якою, на думку російської сторони, був збитий малайзійський Боїнг.

Як передає Цензор.НЕТ, про це він написав у Фейсбуці.

Лукашевич зазначив: "Перші враження про нинішній (третій за темою МН17) брифінг Міноборони Росії:

- моя розшифровка заводських рукописних номерів на двигуні і соплі ракети, раніше озвучена (щодо кожної цифри) в прямому ефірі передачі Тимура Олевського і далі надана ним у розпорядження Об'єднаної слідчої групи (JIT), виявилася абсолютно правильною. Приємно почути від наших генералів підтвердження своєї професійної (хоч і авіаційної) кваліфікації. Скажу більше - моя розшифровка була ще детальнішою, із зазначенням номера складального креслення двигуна і літери "Л", що позначає льотний виріб (на брифінгу ця літера залишилася не озвученою);

- перша частина брифінгу, присвячена розшифровці заводських номерів на двигуні і соплі ракети, і присвоєного ракеті бортового номера, з подальшим відправленням її в конкретну в/ч - має бездоганний вигляд. Питання у мене поки тільки одне - навіщо довелося чекати чотири місяці з моменту прес-конференції JIT у травні, адже підняти документи на місці зберігання - це кілька днів, один тиждень максимум. І якби все було бездоганно, то місяця на підготовку й організацію відповідної прес-конференції більш ніж достатньо. Але для чогось знадобилося аж 4 місяці...

- почуття міри - це якість, що відрізняє генія від ремісника. Тому даними з розшифровки заводських номерів і демонстрацією документів щодо передачі ракети замовнику і треба було обмежитися. І не запрошувати голландців "ознайомитися" з документами, а передати всі документи голландцям із дотриманням усіх необхідних юридичних процедур, обумовивши свою участь в експертизах для перевірки з автентичності та відсутності привнесених змін. Однак почуття міри нам зрадило, і все зіпсувало "але це ще не все", тому що наступна частина брифінгу мала зовсім непереконливий вигляд і була "притягнутою за вуха";

- що не сподобалося: акти приймання ракети в в/ч згадані, і можна було зрозуміти, що вони є в наявності ("передача ракети підтверджена актами приймання"), але самі акти, будучи двосторонніми документами, не надано. Мовляв, вони в України, і якщо вона їх не надасть, то знищила або приховує. Але один примірник акта мав залишитися в архіві Долгопрудненського заводу. Це, мабуть, єдиний ляп, який кинувся в очі "з ходу".

І зверніть увагу - всі подані документи - це внутрішні документи Долгопрудненського заводу. Але для заводу військова частина - це не замовник, це експлуатант. А документи мають бути і в замовника (підрозділ Міноборони, який відповідає за постачання військ). Я це до того, що згадка конкретної військової частини у внутрішній документації заводу - це ще не повноцінний доказ, а екземпляр Акту обов'язково мав залишитися на заводі або в Мінобороні.

Крім того, поставка (транспортування) бойових ракет у частину - це ціла процедура, що теж супроводжується транспортними та іншими документами за участю перевізника, також мають бути тривалі терміни зберігання - вони де? За ними ж то якраз і буде видно, кому справді поставлено ​​ракету, а за Актом приймання-передачі - з'ясується, хто цей "кому" такий. Вважаю, що Акту передачі цієї ракети у в/ч не існує - в іншому випадку він був би стопудово пред'явлений, тільки заради нього варто було збирати окремий брифінг.

- таким чином, документального підтвердження передачі ракети в конкретну і названу в/ч немає, і всі подальші міркування про присутність ракети в Україні документально нічим не підтверджені.

- аналіз відео з виявленням монтажу - просто все несерйозно. По-перше, ці відео з'явилися відразу ж - а на фальсифікацію потрібен час. Ось на продемонстрованому відео з прикладом монтажу, де транспортується іноземний танк, і жахдивої якості, нашому Міноборони знадобилося 4 роки. А всі відео, які Міноборони опротестовує, з'явилися відразу ж, відео з Луганська з "БУКом" із трьома ракетами - вже наступного дня. До речі, Міноборони не оригінальне - "порушенням" перспективи намагалися довести фейковість цих відео різні блогери за останні три роки. Та й будь-хто, знайомий із відеомонтажем, скаже, що доводяться привнесені доповнення/зміни у відео все-таки інакше. Особливо з урахуванням того, що всі автореєстратори з широким кутом зору в принципі спотворюють картинку, і в різних частинах кадру - по-різному.

Ну і друге - на брифінгу зроблена спроба довести підробки в трьох відео (вранці 17.07.2014 на виїзді з Донецька, потім рух "БУКа" на трейлері через Макіївку, і вивіз із трьома ракетами через Луганськ), і на одній фотографії "БУКа" (без трейлера) на вулиці Карапетяна в Сніжному - тільки те, що було представлено у відеоролику JIT, але ж насправді загалом відео і фотографій "БУКа" на території сепаратистів 17 липня 2014 року - ДЕСЯТКИ! Із цим як бути? Сфальсифікувати такий обсяг відеороликів із різних джерел, знятих у різних місцях за різних умов (в русі і на стоянці, при різному освітленні тощо), і запустити їх в інформпростір різними каналами у настільки стислий час - це ні Голлівуду, ні будь-якій фабриці тролів не під силу.

- радіоперехоплення - взагалі ні про що :) просто ржач. Не допомогли навіть спроби прокоментувати розмову - все тільки ще більше заплуталося. "Буде ще один малайзійський Боїнг", - це те ж саме, що і фраза Коломойського "дали гранату мавпі, от і завалили Боїнг", вони взагалі нічого не доводять. Констатую - за 4 роки серед усіх радіоперехоплень і прослуховувань, що здійснювалися нашою радіотехнічною розвідкою, не знайшлося взагалі ні-чо-го.

Такі мої перші враження. Загалом, доповідачі почали дуже добре, але не змогли втриматися від "ще" і "ще", і вийшов перебір.

Змістовна частина брифінгу, що заслуговує на увагу - тільки перша, яка стосується документації щодо ракети.

Тепер чекатимемо на відповідь України. Думаю, для України зараз найкраще буде спокійно, без емоцій, подати документи на отримані з Долгопрудного ракети в зазначений період часу, з актами приймання- передачі".

Нагадаємо, 17 вересня Російська Федерація озвучила інформацію про нібито українське походження ракети "БУК", яка збила літак рейсу МН17 над Донбасом в 2014 році.

Це не перша версія Росії, яка намагається зняти з себе відповідальність за злочин.

Нагадаємо, літак "Боїнг-777" Малайзійських авіаліній, який прямував з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року в районі Тореза (Донецька область). Унаслідок падіння загинуло 298 осіб.

Цензор.НЕТ неодноразово повідомляв про хід розслідування причин катастрофи "Боїнга" рейсу МН17, а також оприлюднив ексклюзивні фотографії ангара і фотографії елементів "Бук-М1-2", які фігурують у матеріалах кримінальної справи. Прокуратури Нідерландів та Австралії підготували вельми переконливу доказову базу. Зокрема, було встановлено, що елементи, які вразили "Боїнг", точно збігаються з начинкою бойової частини саме новітньої російської зенітної ракети "БУК-М1-2". Комплекс "БУК-М-1-2" був розроблений у 1997 році, поставлений на озброєння ЗС РФ у 1998-му і ніколи не поставлявся в Україну. Також незалежні експерти з Німеччини, Англії та Польщі, вивчили фрагменти уламків і склали свою думку: це частини російської ракети "БУК". Сучасна хімічна експертиза абсолютно точно встановила склад металу, виявила частки матеріалу обшивки і скла саме збитого лайнера, які пробивали ці елементи перш, ніж уразити людей.

У листопаді 2015 року Президент Петро Порошенко під час візиту до Нідерландів заявив, що Україна використовує членство в Радбезі ООН в розслідуванні трагедії "Боїнга" рейсу МН-17.

У травні 2016 року австралійська юридична фірма LHD подала позов проти Росії і російського президента Володимира Путіна в Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) від імені родичів жертв "Боїнга" "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17, збитого 17 липня 2014 року над непідконтрольними Україні територіями східної частини країни. Позов, у якому РФ і В.Путін вказуються як відповідачі і який вимагає компенсацію $ 10 млн за кожного пасажира, був поданий 9 травня.

Восени минулого року Міжнародна слідча група (JIT*) представила висновки, згідно з якими малайзійський "Боїнг" був збитий ракетою "земля-повітря" з установки "БУК", яка стріляла з району донбаського містечка Сніжне (на той час перебувало під контролем "ДНР"). Слідча група представлена ​​п'ятьма країнами: Малайзія, Нідерланди, Бельгія, Австралія, Україна. Росія від участі в спільному розслідуванні групи відмовилася.

24 травня Міжнародна спільна слідча група поінформувала, що літак рейсу MH17 над окупованою територією Донбасу 17 липня 2014 року було збито зенітно-ракетним комплексом "БУК", який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді ППО російських ВС, яка дислокується в Курську.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086654
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору