EN|RU|UK
 Суспільство, Здоров'я
  3637  110

 Богомолець: Українці гинуть від ботулізму через халатність МОЗ

В Україні від ботулізму зараз вмирає втричі більше людей, ніж раніше, тому що Міністерство охорони здоров'я не закуповує необхідну сироватку.

Про це повідомила народний депутат і голова Комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець в ефірі Oboz TV.

"Ризики захворіти на ботулізм є в кожній країні, але також там у кожній лікарні є сироватка від ботулізму. Якщо її оперативно ввести, то шанси вижити у хворого значно зростають. У нас же смертність від ботулізму за останні півтора-два роки зросла втричі, тому що не вистачає сироватки в лікарнях. У регіонах взагалі немає сироватки від ботулізму, тому що МОЗ її не закупив і не надало дозволу регіонам її закуповувати", - констатувала політик.

За її словами, сироватка від ботулізму має бути в кожній районній лікарні, а не тільки на складах МОЗ.

"МОЗ тримає у себе на складах резерв сироватки. Але сироватка від ботулізму має бути в кожній районній лікарні! Так само як сироватка проти зміїної отрути, так само як вакцини для щеплення. Вони мають бути скрізь у цивілізованій державі. Там, де керують системою охорони здоров'я відповідальні, професійні, гідні люди - патріоти України. А коли реформи проходять тільки на папері, то це призводить до трагедій", - впевнена парламентарій.

Богомолець наголосила, що саме внаслідок руйнування системи санітарно-епідеміологічного благополуччя вперше за часи незалежності в Україні з'явився промисловий ботулізм.

"Завдання держави - дати людям шанс вижити. Минулого року у нас вперше з'явився промисловий ботулізм. Це не коли люди свою рибу засолили, не коли купили її на стихійному ринку, а коли придбали її в ліцензійному супермаркеті - з'їли і померли. Промислового ботулізму ще не було за часів незалежності України. Він з'явився внаслідок руйнування системи санітарно-епідеміологічного благополуччя. Санстанції закрили - їх знищили, не передавши повноваження відповідним органам. Це почалося за прем'єрства Арсенія Яценюка, Гройсманом (чинний прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, - ред.) це продовжено", - повідомила нардеп.

Вона підкреслила, що щоб виправити ситуацію внесла на розгляд парламенту законопроект про санітарно-епідеміологічне благополуччя.

"Нами підготовлено і внесено до парламенту закон про санітарно-епідеміологічне благополуччя, який надає інструменти для контролю, для створення безпечної держави. Мені обіцяли, що цей вкрай важливий закон буде включений до порядку денного вже цього тижня. Я дуже сподіваюся на підтримку всіх народних депутатів цього закону в першому читанні. Потім ми його підготуємо до другого читання з усіма деталями. Ми маємо вирішити цю глобальну проблему в кожному місті країні", - завершила Ольга Богомолець.

Богомолець: Українці гинуть від ботулізму через халатність МОЗ 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086650
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору