EN|RU|UK
 Політика України
  2227  95

 Комісія ВР перевірить "розкрадання в армії і підрив обороноздатності в період з 2004 по 2017 роки", - Вінник

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей за фактами розкрадання в Збройних Силах України та підриву обороноздатності держави в період з 2004 по 2017 роки перевірить не лише розкрадання, руйнування та передислокацію військ із північного кордону на захід.

А й перевірить, чи було хоча б одне навчання впродовж цього часу, коли загрозу очікували із боку Російської Федерації.

Про це заявив представник фракції БПП, секретар Комітету з питань національної безпеки та оборони Іван Вінник під час засідання комісії у понеділок, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Найбільше рефлексує з приводу цієї комісії Анатолій Степанович Гриценко. Працював, до речі, у складах кількох урядів: Тимошенко, Єханурова і Януковича. Фаховий міністр оборони, чиї найбільш звитяжні вчинки — це реалізація щонайменше 200 танків, продаж 145 одиниць БМП, десятки одиниць засобів протиповітряної оборони. Загалом майна було реалізовано на 1,3 мільярди гривень, це в цінах 2005-го року, але фактично ми розуміємо, що це ціни радянського союзу, оскільки балансова вартість майна військового не індексувалася із 1991 року", — сказав Іван Вінник.

За його словами, "комісія має усю цю інформацію та буде її оприлюднювати офіційно, щоб ніхто не говорив, що це особиста позиція Вінника чи фракції БПП".

"Його справу (розкрадання армії — ред) продовжив Єхануров, міністр оборони, 2007-2009 рік, який відзначився найбільшою кількістю проданих вертольотів — це 57 та розпочав дуже важливу роботу з руйнування системи структури ЗСУ, справу його продовжили Іващенко і Єжель. Були повністю зруйновані системи оперативних з’єднань, розформовані корпуси військові, які мали нас захищати якраз із північно-східного боку, звідки почалася російська агресія", — заявив нардеп.

Завершували цю справу, за словами Вінника, міністри російські - Саламатін та Лебедєв, які мали російське громадянство.

Комісія займеться, зокрема, такими темами: техніка та озброєння, військові містечка та земля, це об`єднання оперативних командувань та сил, оскільки окремі міністри свідомо послаблювали наш північно-східний бік і чомусь передислокували війська на західний кордон.

"До речі, дуже, дуже буде цікаво проаналізувати, які військові навчання проводилися цими міністрами оборони, та яка у них була легенда. Оскільки розуміння цієї легенди де-факто дасть нам розуміння, кого ми боялися. Цікаво, чи було проведено бодай одне навчання щодо агресії із північно-східного кордону. Ми розуміємо там, коли вигадували сепаратистські конфлікти чи видумали загрозу із Придністров’я та Румунії, коли, на жаль, головного ворога так і не помічали", — підкреслив Вінник.

"Нас цікавить, який міністр оборони чи член уряду погоджував рішення про продаж військового майна, про відведення землі. Нас цікавлять постанови та матеріали внутрішньовідомчого погодження. Тобто "погоджую", "заперечую", "ціна замала/завелика", оскільки коли зараз деякі міністри намагаються заявити, що ціна справа не моя, що я лише погоджував, це дуже важливо, коли такі міністри оборони мають політичні амбіції", — резюмував Вінник.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086634
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору