EN|RU|UK
 Політика України
  1095  6

 Труба вирішить питання 27 кандидатів у керівництво ДБР після повернення зі Страсбурга

Директор Державного бюро розслідувань (ДБР) Роман Труба вирішить питання 27 кандидатів на керівні посади в цьому відомстві після повернення зі Страсбурга, де 18-19 вересня перебуватиме з робочим візитом.

"Існує кілька правових виходів із ситуації, в якій ми опинилися через відмову зовнішньої комісії проводити конкурс відповідно до затвердженого регламенту. Одне із цих рішень буде оприлюднено після мого робочого візиту. Розраховую, що за цей час не відбудеться ніяких провокацій, які могли б нашкодити Бюро", - наводить слова Романа Труби прес-служба ДБР, передає Інтерфакс-Україна.

За даними прес-служби, в Страсбурзі директор ДБР візьме участь у засіданні Комітету міністрів Ради Європи, де обговорить з міжнародними партнерами початок роботи Бюро.

"Наші європейські партнери зацікавлені в тому, щоб Державне бюро розслідувань якнайшвидше почало відкривати провадження. Ми обговоримо кроки, які потрібно зробити, щоб це відбулося, і в ДБР були всі умови для ефективної роботи. Серед них - прийняття змін до законодавства та вирішення ситуації, що склалася з переможцями конкурсу на керівні пости в Бюро", - зазначив директор відомства.

Як повідомлялося, раніше Роман Труба відмовився затвердити 27 кандидатів на керівні посади ДБР, яких відібрала зовнішня конкурсна комісія. Причина - знищення результатів тестування кандидатів на поліграфі. Проте зовнішня комісія повторно подала на затвердження ті ж 27 кандидатур.

Попри цей інцидент, Роман Труба обіцяє зберігати незалежність Бюро і сподівається запустити його повноцінну роботу вже в листопаді нинішнього року.

Верховна Рада ухвалила Закон про створення Бюро 12 листопада 2015 року. Створення цього органу передбачено Конституцією України: до нього мають перейти від прокуратури функції досудового розслідування. Бюро розслідуватиме злочини, скоєні вищими посадовими особами, службовцями НАБУ та САП, а також військовими злочинцями.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086585
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору