EN|RU|UK
 За кордоном
  9764  56

 "Магія чисел" і "введення даних з випередженням": на виборах у Примор'ї комуніст Іщенко сенсаційно переміг, а потім програв ставленику Путіна

Кандидат у губернатори Примор'я від КПРФ Андрій Іщенко заявив про фальсифікації під час підрахунку голосів щодо чотирьох територій і оголосив голодування. З Примор'я надходять повідомлення, що на світанку понеділка в хід підрахунку голосів на виборах губернатора краю втрутилися пожежники, МНС та поліція.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ВВС.

Зокрема, до будівлі, де розташовується виборча комісія Радянського району Владивостока, прибув пожежний розрахунок, а біля входу в будівлю стали співробітники МНС.

За словами представників КПРФ, цей ТВК затягував з оголошенням результатів голосування в районі, тому що співробітники переписують протоколи. А коли спостерігачі від комуністів відмовилися покинути будівлю, на місце прибули пожежники, заявивши, що їм надійшов сигнал про спалах на третьому поверсі і необхідно почати евакуацію.

Подібна ситуація склалася і в інших містах. Повідомляється, що будівлю ТВК Уссурійського міського округу оточено співробітниками поліції. Туди намагалися потрапити депутат Законодавчих зборів Анатолій Долгачьов і депутат Держдуми Юрій Афонін, але їм відповіли, що це неможливо, оскільки "зламано замок".

Спостерігачі від КПРФ оголосили голодування в будівлі ТВК Артема, тому що їм відмовилися видати підсумковий протокол комісії. Про це повідомили в московському штабі КПРФ.

Ситуація в Приморському краї загострилася напередодні ввечері. Під час підрахунку голосів на виборах губернатора краю впевнено лідирував кандидат від КПРФ Андрій Іщенко. Його основний конкурент - т.в.о. голови Примор'я, єдинорос Андрій Тарасенко - відставав упродовж усього підрахунку на 6-8%.

Однак в останній момент, коли залишалося порахувати менше відсотка протоколів, вперед раптом вийшов Тарасенко.

"Вночі мені телефонували і вітали з перемогою. Незрозуміло, хто вирішив змінити хід голосування. Зараз відбувається фактично беззаконня на дільницях в Уссурійську, Находці та Радянському районі Владивостока. Ми знаємо, що 6 дільниць приїхали з переписаними протоколами: в кожному від 1000 до 2000 голосів - плюс кандидату Тарасенку. Моя довірена особа не отримала підсумкового протоколу від виборчкому Артема. Зараз ТВК Радянського району опечатано, приїхали рятувальники! Дані не оновлюються вже 6 годин. Геннадій Зюганов уночі телефонував Елі Памфіловій, яка обіцяла, що все буде чисто і чесно, але сказала, що крайова виборча комісія їй не підконтрольна", - цитує Іщенка далекосхідний портал DVHUB.RU.

У ЦВК пояснили, що зміна лідера під час підрахунку результатів голосування на виборах губернатора Приморського краю сталася через те, що введення даних в систему ДАС "Вибори" відбувалося з випередженням.

У ніч на понеділок за підсумками підрахунку 95% протоколів Іщенко набирав 51,61%, а Тарасенко - 45,79%.

Однак в останній момент, коли залишалося порахувати менше відсотка протоколів, вперед раптом вийшов Тарасенко.

Іщенко, судячи з усього, вже не сумнівався у своїй перемозі - він пообіцяв "не піднімати над краєм червоний прапор" і продовжити політику президента.

"Ми продовжуватимемо лінію, закладену президентом Володимиром Путіним щодо розвитку Приморського краю, збільшення доходів населення, створення робочих місць, будівництва житла", - сказав він.

Дізнавшись про ситуацію, що змінилася, Іщенко написав у "Фейсбуці", що оголошує голодування.

"Магія чисел мені пророкує провал з відривом менше відсотка. Друзі, у нас із вами крадуть голоси, відстоїмо нашу перемогу зараз! Я оголошую безстроковий страйк ошуканих виборців", - пише кандидат у губернатори від КПРФ.

"Сам я оголошую безстрокове голодування на Майдані Борцям за Владу Рад у Владивостоці", - пише Іщенко.

"Нині юридична служба КПРФ готує позови до суду для опротестування підсумків виборів в Артема, Уссурійську, Находці та Владивостоку (Радянський район). У нас є повна доказова база для цього", - заявив Іщенко.

Провал висунутого владою кандидата протягом дня і вечора визнавали на умовах анонімності й наближені до Кремля співрозмовники Бі-бі-сі, знайомі з електоральною ситуацією в Примор'ї.

Вони говорили, що куратори виборів у Кремлі недооцінили ситуацію в Примор'ї. Один із них уже ввечері емоційно охарактеризував ситуацію надзвичайно ганебною.

Ситуація змінилася в останній момент. Коли було підраховано 98,77% протоколів, Тарасенко набирав 233 801 голос (47,61%), а Іщенко - 245 095 (49,91%), випливало з трансляції підрахунку на сайті приморського виборчкому.

Однак коли виборчком підрахував 99,03% протоколів, за т.в.о. голови Примор'я було вже на 13,5 тисяч голосів більше, тобто 247 396 загалом, що дозволило йому вирватися вперед. Водночас кількість голосів за Іщенка не тільки не стала більшою, а навіть зменшилася - на п'ять голосів.

Протягом кількох годин від представників КПРФ і самого Іщенка надходила інформація про масові фальсифікації підсумків голосування в деяких ТВК краю. В останню годину розрив між кандидатами після обробки останніх протоколів скоротився до 3%.

Уже після опівночі ситуація якісно змінилася - Тарасенко не тільки наздогнав, але й обійшов Іщенка.

У відповідь на запитання Бі-бі-сі про те, яким чином сталася аномальна зупинка приросту голосів на користь кандидата від КПРФ, який лідерував до введення понад 98% протоколів у систему ДАС "Вибори" і що відбувається в Примор'ї, наближений до Кремля співрозмовник відповів: "Не знаю. Але точно нічого хорошого".

Інший наближений до Кремля співрозмовник Бі-бі-сі відповів зовсім коротко: "Пекло".

За словами одного з них, для профільних чиновників Кремля "принципово було важливо продавити. Бояться гніву Першого (Володимира Путіна. - Бі-бі-сі)".

Говорячи про те, чи міг Олександр Харічев, який перебуває в Примор'ї, використовувати адміністративні важелі під час уведенні даних у систему, один зі співрозмовників відповів: "Краще б він кмітливість політичну менеджера ввімкнув".

Примор'я - один із чотирьох російських регіонів, де за підсумками єдиного дня голосування відбувся другий тур. До цього після повернення губернаторських виборів у 2012 році це відбувалося лише одного разу - в Іркутській області. Тоді суперника-єдинороса Сергія Єрощенка там зміг обійти Сергій Левченко - комуніст, як і Іщенко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086525
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору