EN|RU|UK
 Політика України
  628  4
Матеріали за темою:

 Серед кандидатів на посади у Вищому антикорупційному суді 47% суддів, 33% адвокатів та 13% науковців

Після закінчення прийому документів наступний етап - перевірка документів щодо відповідності кваліфікаційним вимогам.

На 14 вересня вже 128 кандидатів подали документи на зайняття вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду, і, найімовірніше, кінцева кількість буде приблизно 5 кандидатів на місце. Зі 128 кандидатів 42 (32,8 %) - адвокати, 17 (13,2%) - науковці, 60 (46,8%) - судді, у 9 кандидатів не вказано назву посади або вона не відповідає кваліфікаційним умовам. Про це у своїй статті для ZN.UA пише Максим Костецький, експерт антикорупційної групи Реанімаційного пакета реформ, керівник проектів Transparency International Україна, передає Цензор.НЕТ.

За його словами, абсолютна більшість кандидатів-суддів - представники судів першої інстанції - районних та міськрайонних загальної юрисдикції.

"Наведена статистика частково відповідає статистиці реєстрації намірів взяти участь у конкурсі. Про свої наміри раніше заявили 782 кандидати, з яких 41% - адвокати, 14% - науковці, 37% - судді, ще 8% зареєстрували сукупний стаж, - зазначає експерт. - Заслуговує на увагу те, що половина кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду ніколи не працювала в судовій системі. Це шанс отримати якісно інше її обличчя".

Після закінчення прийому документів наступний етап - перевірка документів щодо відповідності кваліфікаційним вимогам та допуск до кваліфікаційного оцінювання.

"Етап - критичний, адже під час конкурсу до Верховного суду майже 40% адвокатів були відсіяні від участі в конкурсі. У підсумку це призвело до того, що серед 653 кандидатів, допущених до конкурсу у Верховний суд, тільки третина була з позасудової системи, - наголошує автор. - Обов'язок громадськості та медіа - максимально уважно стежити за роботою Вищої кваліфікаційної комісії суддів і якомога краще виконувати функції моніторингу та контролю, адже сприятливий результат конкурсу - в інтересах суспільства".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086520
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору